Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
PCBway
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

V911 - Podmiana nadajnika w helikopterze RC V911?

15 Lis 2016 19:49 1209 22
  • Poziom 9  
    Mam problem z helikiem Xcite RC Flybar 190 (z tego co się orientuję to V911 brandowany inną marką chyba na Niemcy). Nie mogę go zbindować z nadajnikiem- dioda mruga bardzo szybko po czym zaczyna mrugać podwójnymi błyśnięciami, czy mogę spróbować połączyć go z nadajnikiem Reely Msp 190 (Xieda 9958) i vice versa (bardzo zbliżony helik, też 4ro kanałowy), jak mogę sprawdzić co jest uszkodzone (nadajnik, czy odbiornik)?
  • PCBway
  • Poziom 41  
    Tylko pożyczenie innej z tego modelu aparatury lub odbiornika będzie pomocne w sprawdzeniu jaki podzespół jest uszkodzony.
    Spróbować możesz ale mogą się różnić elektronicznie, zawsze i prawie zawsze aparatura i odbiornik to komplet.
    Czy postępujesz zgodnie z opisem instrukcji oraz zasilanie sprawne w aparaturze i modelu.

https://www.youtube.com/watch?v=YCSXTSjLnAc
  • Poziom 9  
    Co do pożyczenia to ciężki temat, bo bardzo rzadki ten model, porównywałem płytki Xcite i V911 i są całkiem inne . Zasilanie w obu przypadkach sprawne, procedury prawidłowe. Próbowałem podmiany nadajnika w dwie strony, ale nie działa!
  • PCBway
  • Poziom 41  
    Przeszukaj internet może trafisz tanio uszkodzony mechanicznie na części.
  • Poziom 9  
    Przeszukany na wskroś, znalazłem tylko na stronie producenta/dystrybutora w De płytkę za ponad 20 euro, co jest kompletnie nieopłacalne!
  • Poziom 41  
    Zasada na przyszłość kupować tylko te zabawki do których są dostępne części zamienne,
    zapewniające utrzymanie w odpowiednim stanie technicznym sprzęt. ;)
    Przykładowo popularne w Polsce marki jak Syma, Hubsan itp.
    Upewnij się jeszcze czy wszystko jest z kablami do końca w porządku, przejrzyj pod lupa płytki z elektronika itp.
  • Poziom 9  
    Właśnie kupiłem go jako baza części bo poza nieszczęsną elektroniką jest jak V911, ale przed demontażem chciałem pokombinować i go uruchomić, zwłaszcza że jest to nowy towar, ale bez gwarancji!
  • Poziom 41  
    Większość zabawek to często klony podróbki trudno niekiedy o zamienność części i możliwości naprawy.
  • Poziom 9  
    A czy jest możliwość bindowania z jakąś firmową aparaturę np. Turnigy?
  • Poziom 41  
    Nie, chyba że z odbiornikiem Turnigy od tej aparatury.
    Aparatury poza firmą Traxxas gdzie większość aparatur i odbiorników ze sobą współpracuje,
    wymagają kompletu aparatura - odbiornik danej firmy i typu.
  • Poziom 9  
    Jeszcze dopytam o możliwość bindowania płytki z modelu V911 z nadajnikiem pochodzącym z modelu V913- mogę mieć taki nadajnik, a wg. opisów np. w aukcjach te nadajniki współpracują z wszystkimi helikami WlToys?!
  • Poziom 41  
    Być może że współpracują, sprzedawcy zadaj pytanie czy przyjmie zwrot jak nie będzie działał z twoim.
  • Poziom 9  
    Przyglądnąłem się płytce i poprawiłem lut na antence, helik się zbindował i zadziałał, ale niefortunnie mi wypadł i przestał działać. Potem zauważyłem dziwne luty na kwarcu i je poprawiłem i helik "ożył" co prawda długo się łączył, ale zadziałał i nawet trochę nim polatałem, ale podczas lotu się rozłączył i d..a. Przyglądałem się diodzie sygnalizującej pracę płytki i zauważyłem, że w momencie iedy się nie łączył dioda mrugała bardzo szybko, po czym mrugała podwójnymi mrugnięciami. Po poprawieniu lutów na kwarcu dioda migała szybko po czym świeciła stale (czyli tak jak by było połączenie). Czy może to być wina kwarcu, czy jest szansa dobrać taki kwarc?
  • Poziom 9  
    Znalazłem w PL za 35zł nową taką płytkę.
  • Poziom 9  
    Czekając na nową płytkę rozebrałem nadajnik i mam pytanie czy w nadajniku V911 antena jest tylko atrapą, czy też ma tam być jakiś kabelek? Rozebrałem swój nadajnik (płytka oznaczona XCX-H4T01 ) i tam zonk, z płytki nie wychodzi żaden kabelek do antenki. Gdyby miał ktoś fotkę płytki jak ma wyglądać i czy ma tam być jakiś "drucik" to byłbym bardzo wdzięczny!
    V911 - Podmiana nadajnika w helikopterze RC V911?
    Gdzie powinien być wlutowany ewentualny kabelek?
  • Moderator Robotyka
    Nigdzie. Anteną jest ten "wężyk" na niebieskiej płytce.
    W nadajnikach 2,4 GHz antena ma tylko ok. 5 cm długości.
    Tu już niestety nadajnik nie będzie współpracował z przygodnym "drutem". Nie ta technologia. Antena na nadajniku jest tylko ze względów marketingowych. Zrozum, że to jest tylko zabawka, a nie model. Wszystko najtańszym i najprostszym sposobem jest wykonane.
  • Poziom 9  
    A jednak "przygodny drut" przylutowany do "wężyka" na płytce zdaje rezultaty, Helik binduje się za każdym razem z apką i mozna normalnie go uzywać!
  • Poziom 41  
    Sprawdź zasięg, do tego celu najlepiej nadaje się przewód od antena wifi laptopa.
  • Poziom 9  
    Na razie sprawdziłem go w domu, sygnał łapał na odległość ok 10 metrów przez 2 ściany. Poszukam takiego kabla i jak znajdę to podmienię. czy ten kabel jest to jakiś "koncentryczny" jeśli tak to można go lutować razem?
  • Poziom 41  
    Tak coś w rodzaju koncentryczny oplot i żyła razem nie lutuj osobne połączenia.
    Żyła to antena a oplot masa.
  • Poziom 9  
    A gdzie tą masę przygotować?