Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Pralka Miele Softtronic W 212 - Problem z załączeniem prania

16 Nov 2016 00:10 1482 2
 • Level 9  
  Witam wszystkich Forumowiczów,
  od kilku lat użytkuję pralkę Miele Softtronic W 212, to tej pory nie było z nią problemów, ale od jakiegoś czasu wystąpił problem z załączeniem prania/ Podświetlony komunikat " Dosierung prufen- sprawdzenie dawki/dozowania"

  Jak w temacie, mam problem z uruchomieniem prania, jest to niezależne od wyboru programu prania. Po naciśnięciu przycisku "start", podświetla się na czerwono komunikat o sprawdzeniu dawkowania/dozowania. Po paru krotnym wyłączaniu pralki z prądu i przekładaniu prania w bębnie w końcu udaje się załączenie prania.
  Może ktoś z forumowiczów spotkał się z podobnym problemem. Będę wdzięczny za jakiekolwiek informacje i sugestie, które mogłyby pomóc mi w rozwikłaniu tego problemu. Z góry dziękuję.

  Pozdrawiam.

 • Level 13  
  Witam

  Podobny problem masz opisany tutaj: Link. Kojarzę ten błąd z niedrożną rurą odpowietrzającą. Choć nie wiem czy występuję akurat w twoim modelu.
 • Level 1  
  Miałem podobny problem. Pralka Miele W212 po 14 latach zatrzymuje się i nie zgłasza błędu. Wyłączenie i włączenie pozwala wznowić pranie. Na początku problem pojawiał się raz w miesiącu, potem częściej. Czasami zatrzymanie poprzedzone było błyśnięciem "Sprawdzić dozowanie". Pamięć błędów pralki nie rejestrowała tego . W moim przypadku styki włącznika pokrywy wewnętrznej zmieniały rezystancje. Włącznik do wymiany: mat nr: 4240232; koszt około 25 euro. Po "opanowaniu " schematu lokalizacja do diagnozy dość łatwa.
  Wężyki jak napisał poprzednik też były pozatykane. Pewnie dlatego poziom wody/piany podniósł się i trochę wydostało się w okolicy włącznika.