Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Rzeźnicki problem ...

Marekk88 13 Lip 2005 15:33 1565 26
  • #1 13 Lip 2005 15:33
    Marekk88
    Poziom 9  

Wtam !
    mam powazny problem. chodzi o to ze od jakiegos czasu cos mi sie psuje. gdy chce sobie zainstalowac cokolwiek jakis program albo giere to jest lipa bo wyskakuje jakis smieszny blad. praktycznie wszystko co chce zainstalowac to wyskakuje blad. tylko cudem udalo mi sie wgrac np. Winamp'a ja jak chce sobie wgrac JAVE to jest blad. w tych bledach napisane jest cos takiego "Internal Error 2755. 3" a pod tym odnosi sie link do folderu TEMP. no i jest tylko przycisk OK a czasem nawet PRZERWIJ. aha oczywiscie Windows jest swierzo wgrany (jakies 3 godziny ma)
    nie mam pojecia co mam zrobic... HELP ME IF YOU CAN I'M FEELING DOWN!!

• #2 13 Lip 2005 15:42
    thmk
    Poziom 14  

Rozumiem że problem pozostaje po przeinstalowaniu systemu. A nie przegrzewa się tam nic? Pamięć OK? Kondensatory nie napompowane elektrolitem? Dyski sprawne?

• #3 13 Lip 2005 15:57
    Marekk88
    Poziom 9  

no tak sie sklada ze chlodzenie jest pozytywne nic sie nie przegrzewa wszytsko ok tylko poprostu pozostaja problemy intslacyje z niewiadomych przycznyn. no poporstu to jest denerwujace strasznie! i nie mam pojecia o co mu chodzi.

• #4 13 Lip 2005 16:02
    newtonek
    Poziom 13  

A czy komputer jest podłączony do sieci (chodzi mi o Ethernet, bo domyślam się, że do sieci energetycznej go podłączyłeś:)

• #5 13 Lip 2005 16:16
    Marekk88
    Poziom 9  

no tak mamy siec. podlaczony jest do słicza czy jak to sie pisze...

• #7 13 Lip 2005 16:56
    Marekk88
    Poziom 9  

hmm.. zrobilem update ale cos to dalej nie dziala. co jeszcze moge zrobic ?

• #8 13 Lip 2005 18:21
    Łuk_F
    Poziom 16  

Witam

Z tego co piszesz dzieje się to od czasu przeinstalowania systemu. Spróbuj zainstalować go jeszcze raz. Może pomoże.

• #9 13 Lip 2005 18:35
    newtonek
    Poziom 13  

1. Odłącz komputer od sieci (wyciągnij kabel)
    2. Zainstaluj nowy system (oz zera, tzn odpal z płytki, zformatuj dysk i postaw na nim system)
    3. Zainstaluj Service Packi
    4. Zainstaluj jakiś Firewall (np. Zone Alarm)
    5. Zainstaluj jakiś skaner antywirusowy
    6. Dopiero po tym wszystkim podłącz sieć z powrotem

• #10 13 Lip 2005 18:36
    Marekk88
    Poziom 9  

tak dzieje mi sie to od dluzszego czasu a w tym czasie zdazylo mi si epare razy przeinstalowywac system. wiec ponowna instalacja nic nie pomoze.

• #11 13 Lip 2005 18:41
    jankolo
    VIP Zasłużony dla elektroda

Marekk88 napisał:
    wyskakuje jakis smieszny blad.

Oznacza to, że masz jakiś śmieszny problem. Pamiętaj, kolego, forum jest taką czarną skrzynką, do której wpływają informacje i wychodzą odpowiedzi. Ogólną zasadą działania czarnych skrzynek jest "garbage in, garbage out", co w wolnym tłumaczeniu na polski brzmi: "g...o wejdzie, g...o wyjdzie.
    Marekk88 napisał:
    oczywiscie Windows jest swierzo wgrany (jakies 3 godziny ma)

Windows 1.0, rozumiem?

• #12 13 Lip 2005 18:42
    newtonek
    Poziom 13  

Jeśli przeinstalowywałeś system będąc podłączonym do sieci, to mogłeś cały czas łapać jakieś robactwo. Dlatego zrób tak, jak napisałem powyżej - instalacja systemu, Service Packów, firewalla i antyvira BEZ podłączonego kabla od sieci, a dopiero na końcu podłącz sieć.

• #13 13 Lip 2005 21:43
    Marekk88
    Poziom 9  

ok NEWTONEK zrobie tak jak napisales.

hm.. JANKOLO w sumie to sam smieszny jestes i dzialasz na zasadzie czarnej skrzymki "f**k in, f**k off", co w wolnym tłumaczeniu na polski brzmi: "wpie****asz sie, wypi****laj"

• #14 13 Lip 2005 22:20
    Robert B
    Poziom 43  

Kolego Marekk88:
    Proponuję abyś zaczął od porządnego sprawdzenia sprzętu zanim zabierzesz się za instalację czegokolwiek:
    1 Napięcia i temperatury miernikiem i termometrem
    2. Pamięć i cache Memtestem
    3. Dysk diagnostyką producenta
    Na końcu dopiero instaluje się system operacyjny tak jak napisał Kolega newtonek - ale to dopiero po sprawdzeniu sprzętu.
    Nie raczyłeś nic napisać o sprzęcie (łącznie z zasilaczem, który może "śmiecić") i to jest właśnie to na co zwrócił Ci uwagę Kolega Jankolo.
    Zamiast się wyangielszczać lub niegrzecznie odzywać zamień to g*** które podajesz do tej pory, w konkretne informacje.

• #15 14 Lip 2005 17:18
    newtonek
    Poziom 13  

Sądząc po opisie prolemu (a raczej wróżąc z niego:) to raczej nie sprzęt, ale jakiś robak. Chociaż czasem np. uszkodzona pamięć powoduje różne dziwne rzeczy...
    >Marekk88: napisz, czy udało się rozwiązać problem

• #16 14 Lip 2005 17:50
    md
    Poziom 39  

Problem jest dość typowy i wiąże się z brakiem uprawnień do folderu, w którym instalator próbuje zapisać pliki.
    Aby rozwiązać ten problem, trzeba zmienić uprawnienia do folderu Installer

• #17 14 Lip 2005 21:23
    Robert B
    Poziom 43  

Brak uprawnień administracyjnych na NOWEJ instalacji wykonanej osobiście przez Autora tematu??? To co - Windowsa instalował z uprawnieniami Gościa???

• #18 14 Lip 2005 21:35
    jankolo

Marekk88 napisał:
    jak chce sobie wgrac JAVE to jest blad. w tych bledach napisane jest cos takiego "Internal Error 2755. 3"

Jeżeli ten specyficzny problem dotyczy pakietu Java firmy Sun instalowanego online, to ściągnij go stąd:
    http://dlc.sun.com/jdk/j2re-1_4_2_07-windows-i586-p.exe
    i zainstaluj z dysku twardego.
    (http://www.java.com/en/download/help/download_error_codes.jsp)

• #19 14 Lip 2005 21:49
    Robert B
    Poziom 43  

Pisał przecież w pierwszym poście, że sypią mu się różne instalacje, więc nie jest to tylko problem instalatora online Javy.

• #20 14 Lip 2005 21:52
    jankolo

Robert B, ale to był jedyny konkretnie podany błąd. Reszta - jak to jest napisane w pierwszym poście - to są "śmieszne błędy". Na podstawie takiego opisu błędu ja mogę jedynie "śmieszną" diagnoze postawić.

• #21 14 Lip 2005 22:59
    Piotrek.pxf
    Poziom 27  

Może autor przybliży nam te "śmieszne" błędy? Czy zawsze występuje ten sam błąd?

• #22 14 Lip 2005 23:17
    jannaszek
    Poziom 39  

od jakiegoś czasu mam podobny problem w pewnym sensie ,jeśli uruchamiam tweak xp,to wywala błąd i komunikat że czegoś nie może znależć w temp i każe szukać na dysku ,po 5 cancel,ach tweak uruchamia się normalnie...
    ten komunikat traktuje o dawno odinstalowanym programie [już nie pamiętam jakim] wyczyściłem jyż wszystko ,z rejestrów usunąłem z 600 niepoprawnych wpisów i więcej już nie mogę ,bo uwalę system a to ciagle jest
    z tym że ten problem rozwiąże na bank format,czy reset hd-poecam tobie to drugie ,lub instalkę z innej płytki -i zaktualizuj stery płyty gł.

• #23 21 Wrz 2006 23:19
    twierdza szyfrów
    Poziom 15  

Panowie ja mam to samo i za sprzet gwarantuje bledy przy instalowaniu np office czy Adobe. Wywala bład np wenetrzny 1632 , 2755 swiezy windows . jak kolega mówil to mogą byc zablokowane jakies uprawnienia. A gdzie dokladnie znajduje sie folder installer bo jest to folder ukryty ale go nie widze w windows i jak zmienic uprawnienia do tego folderu?
    U mnie bledy sa w tej sciezce np.C:\WINDOWS\Cache\Adobe Reader 6.0.1\POLBIG
    Pozdrawiam

• #24 21 Wrz 2006 23:25
    jankolo

vw napisał:
    i za sprzet gwarantuje bledy przy instalowaniu np office czy Adobe

Proszę to zdanie napisać w języku polskim. Poza tym Adobe jest nazwą firmy która jest autorem wielu programów. Który z nich kolega ma na myśli?
    vw napisał:
    Wywala bład np wenetrzny 1632 , 2755

Co "wywala" ten błąd?
    vw napisał:
    A gdzie dokladnie znajduje sie folder installer

Proszę powiedzieć, skąd kolega wziął nazwę tego folderu i co to ma być za folder?

• #25 21 Wrz 2006 23:34
    FoxTech
    Poziom 20  

Proponowałbym w takich przypadkach spróbować wyjąć i włożyć do slotu pamięć ram. Podociskać wszystkie złącza i zobaczyć czy przyniesie to jakiś efekt. Podobne sytuacje zdarzałe się na moim starym cel366 zazwyczaj po wyjęciu i włożeniu RAMu broblem się naprawiał (oczywiście nie mówie że jest to na 100% RAM równie dobrze mogą to być błędy grafiki szyny PCI itd)

• #26 21 Wrz 2006 23:35
    twierdza szyfrów
    Poziom 15  

Przy instalowaniu programu dostaje komunikat o bledzie wewnetrznym
    np 2775. pomysl ze zmianą uprawnienia folderu installer znalazłem tutaj
    http://support.microsoft.com/default.aspx?scid=kb%3Bpl%3B297920
    jeden z kolegow tez juz o tym wspominal. Z tym ze mimo ze opis jest prosty nie widze tego folderu oraz nie wiem jak te uprawnienia zmienic.

• #27 22 Wrz 2006 00:14
    jankolo

vw napisał:
    mimo ze opis jest prosty nie widze tego folderu

Jeżeli nie masz Windows 2000 to nie zobaczysz. Informacja Microsoftu WYRAŹNIE precyzuje, że opisywany problem dotyczy instalowania Office XP w systemie Windows 2000.

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME