Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Jaki smartphone z pojemną baterią do 5,5" -

karo3003 16 Lis 2016 11:36 603 16
  • #1 16 Lis 2016 11:36
    karo3003
    Poziom 11  

Witam serdecznie

Czy mógłbym prosić o polecenie telefonu, który będzie wytrzymał bez ładowania dłużej niż dwa dni (albo przynajmniej te dwa dni robocze) normalnej pracy? (Normalna praca to znaczy: pisanie sms, telefonowanie, wysyłanie maili, zarządzanie sklepem internetowym, przelewy internetowe przez aplikację banku - wszystko codziennie w godzinach 8:00 - 18:00). Czasem po pracy może obejrzę jakiś film w HD więc pasowałoby aby dał radę procesor to uciągnąć.

Wymagania:
    - przekątna ekranu maksymalnie 5,5"
    - system operacyjny: Android (wymuszone aplikacją banku)
    - procesor i pamięć RAM: wystarczającą do normalnego użytkowania (i powiedzmy wspominane filmy w HD)
    - pamięć nie musi być duża ale aby była możliwa do rozszerzenia kartami SD - to chyba wyjdzie taniej...
    - LTE
    - Bluetooth 4.0, GPS
    - czytnik linii papilarnych - żeby szybko odblokować telefon (wiem, że w niektórych telefonach kiepsko to działa i szybciej odblokować wzorem niż się z tym męczyć - w takim przypadku wolę nie mieć wcale)
    - aparat: do normalnego użytkowania - czasem muszę wysłać jakieś dokładne foto uszkodzenia produktu
    - budżet maksymalny 1000zł
    - stan nowy, zakup na firmę na FV23% (chodzi mi aby dało się go kupić w Polsce)

Oczywiście wszelkie flagowce odpadają (chociażby z racji ceny), nie mam nic przeciwko mało znanym markom. Jest na rynku kilka telefonów z bateriami nawet 6000mAh ale nie wiem czy przekłada się to na długość pracy na baterii...

Brałem kiedyś pod uwagę te poniżej ale nie wiem czy nie ma czegoś lepszego na rynku:
    - Asus Zenfone Max
    - Ulefone Power
    - Xiaomi Redmi Note

Z góry dziękuję i pozdrawiam
    Karol

0 16
  • #3 16 Lis 2016 16:16
    karo3003
    Poziom 11  

Bardzo dziękuję, przyjrzę się, jakby ktoś miał jeszcze jakieś propozycje to z góry dziękuję.

0
  • #4 16 Lis 2016 19:19
    Dyziek27
    Poziom 9  

Ja przesiadłem się z LG L7II na LG X Power(bateria 4100, ekran 5,3")
    Po tygodniu używania mogę polecić. Jak na taką pojemną baterię jest bardzo "zgrabny".

0
  • Pomocny post
    #5 16 Lis 2016 20:41
    cxzcxz123
    Poziom 32  

karo3003 napisał:
    Jest na rynku kilka telefonów z bateriami nawet 6000mAh ale nie wiem czy przekłada się to na długość pracy na baterii...

Oczywiście przekłada się to na długość czasu pracy ale takie telefony są też przez taką baterie cięższe niż zwykle.

No i tak:
    Asus Zenfone Max. Nie wziąłbym go dla siebie na pewno. Kolega akurat chce zmienić swojego Samsunga Galaxy Grand Prime ale nie zna się za bardzo na telefonach. Jego znajomy sprzedawał akurat tego asusa i pokazał mi go żebym opatrzył go. Nie bierz tego złomu. Kiepski wyświetlacz, aparat, głośnik, że o procesorze nie wspomnę - słaby na dzisiejsze czasy. Na plus tylko bateria ale na prawdę nie warto.

Co do Ulefone Power to powiem tak. Kupowanie chińskich telefonów (poza dobrymi markami takimi jak np. Xiaomi, LeTV, Meizu, Huawei) to loteria. Na papierze chiński telefon może wyglądać całkiem przyzwoicie ale w praktyce to co najczęściej jest badziewne w takim telefonie to fatalny aparat i głośnik (przeważnie jest cichy jak nie wiem co). Więc jeśli, zależy Ci przede wszystkim na baterii to możesz kupić tego Ulefona ale licz się z tym, że aparat i głośnik mogą być bardzo słabe. No ale przecież od tego jest internet żeby poprzeglądać testy i recenzje. No i system będzie na pewno nie do końca przetłumaczony.

karo3003 napisał:
    - czytnik linii papilarnych - żeby szybko odblokować telefon (wiem, że w niektórych telefonach kiepsko to działa i szybciej odblokować wzorem niż się z tym męczyć - w takim przypadku wolę nie mieć wcale)

Czytnik to fajna rzecz pod warunkiem, że jest on zawsze aktywny. Bardzo często jest tak, że aby odblokować telefon czytnikiem to trzeba wcześniej włączyć wyświetlacz - beznadziejny pomysł.

To co mogę z czystym sumieniem polecić:
    - Xiaomi Redmi Note 3 Pro - mam, polecam, bateria trzyma mi 2 dni gdzie poprzednie telefony, które miałem wytrzymywały dzień. Ten telefon ma najlepszy procesor najlepszy z tych które Ci tutaj podałem. (tylko wersja z procesorem Snapdragon 650, bo wersja z Mediatekiem Helio x10 czyli zwykły Note 3 nie ma wejścia na kartę pamięci i procesor się bardziej grzeje).
    - Xiaomi Redmi 3 Pro lub Redmi 3S - w porównaniu do Note 3 Pro mają 5 calowe wyświetlacze HD (a nie Full HD) co przekłada się na lepszy czas pracy. No ale też mają słabszy procesor (ale wciąż jednak dobry).
    - Xiaomi Redmi 4 i Redmi Note 4 nie są chyba jeszcze oficjalnie dostępne w Polsce ale jeśli by były to warto się nimi zainteresować (tylko jeśli chodzi o Note 4 to tak jak w przypadku swojego poprzednika wersja z procesorem Snapdragon)

Co do LG X Power. Nie polecam kupować już Sony, Samsunga czy LG itp. - te firmy się cenią ale wcale nie mają lepszych smartfonów. Jeśli już brać od nich to tylko jakiegoś flagowca. Średnia półka i budżetowe telefony od nich się w ogóle nie opłacają.

0
  • #7 16 Lis 2016 22:15
    karo3003
    Poziom 11  

Xiaomi REDMI NOTE 4 PRO jest dostępny z 10 rdzeniowym procesorem MediaTek Helio X20 i slotem na karty pamięci za 900zł ma baterię 4100mAh i wyświetlacz 5,5"

Jest też Xiaomi REDMI NOTE 4 PRO z procesorem Snapdragon 625 w tej samej cenie, również ma slot kart pamięci i taki sam akumulator. Którą wersję lepiej wybrać?

Ogólnie to zainteresowały mnie właśnie Xiaomi, teraz tylko wybór modelu... Tylko te 5,5" - da się to do kieszeni wsadzić? Teraz mam Lumię 640 LTE i jest "wygodna"

0
  • #8 16 Lis 2016 22:31
    cxzcxz123
    Poziom 32  

karo3003 napisał:
    Tylko te 5,5" - da się to do kieszeni wsadzić?

Wchodzi do kieszeni spokojnie. Też miałem obawy zanim kupowałem pierwszy 5,5 calowy smartfon. Czasami 5,5 calowy telefon nie jest wcale większy od 5 calowego, bo ramki ekranu też robią swoje. Xiaomi ma dobre zagospodarowanie przestrzeni.

karo3003 napisał:
    Jest też Xiaomi REDMI NOTE 4 PRO z procesorem Snapdragon 625 w tej samej cenie, również ma slot kart pamięci i taki sam akumulator. Którą wersję lepiej wybrać?

Z tego co wiem to Note 4 Pro ma Snapdragona 652 a nie 625.

Lepiej wersje ze Snapdragonem. Wydajność bardzo podobna ale lepiej jest mieć 6 rdzeni bardzo dobrej jakości niż 10 przeciętnej jakości. Wersja Snapdragon mniej się grzeje i dłużej wytrzymuje bez ładowarki.

0
  • #9 16 Lis 2016 22:35
    karo3003
    Poziom 11  

cxzcxz123 napisał:
    karo3003 napisał:
    Tylko te 5,5" - da się to do kieszeni wsadzić?

Wchodzi do kieszeni spokojnie. Też miałem obawy zanim kupowałem pierwszy 5,5 calowy smartfon. Czasami 5,5 calowy telefon nie jest wcale większy od 5 calowego, bo ramki ekranu też robią swoje. Xiaomi ma dobre zagospodarowanie przestrzeni.

karo3003 napisał:

Z tego co wiem to Note 4 Pro ma Snapdragona 652 a nie 625.

Lepiej wersje ze Snapdragonem. Wydajność bardzo podobna ale lepiej jest mieć 6 rdzeni bardzo dobrej jakości niż 10 przeciętnej jakości. Wersja Snapdragon mniej się grzeje i dłużej wytrzymuje bez ładowarki.

Może w opisie aukcji ktoś się pomylił. No to w zasadzie już jestem prawie pewien wyboru. A jest jakaś 5" alternatywa tego Note 4 Pro na Snapdragonie? Bo widzę, że akumulator 4100mAh występuje zarówno w 5 jak i 5,5" - chyba w mniejszym czas pracy będzie dłuższy?

0
  • #10 16 Lis 2016 22:49
    cxzcxz123
    Poziom 32  

No alternatywą jest Redmi 4 i to on ma Snapdragona 625. Są dwie wersje Redmi 4: wersja 2GB RAM ma Snapdragona 430 i wyświetlacz HD a wersja 3GB RAM ma właśnie Snapdragona 625 i wyświetlacz Full HD. Wiadomo im większy wyświetlacz oraz im wyższa rozdzielczość wyświetlacza tym więcej energii on zużywa. Ale jak już Redmi 4 to wersja 3GB RAM, bo więcej programów będzie mogło pracować w tle i będą wczytywane z pamięci RAM a nie uruchamiane czyli będziej szybciej.

0
  • #11 16 Lis 2016 23:01
    karo3003
    Poziom 11  

Jednak był błąd w opisie, nigdzie na miejscu nie mogę znaleźć REDMI NOTE 4 PRO z procesorem Snapdragon, wszystkie mają Helio X20 Deca Core 2.1GHz...

0
  • #12 16 Lis 2016 23:03
    speedy9
    Pomocny dla użytkowników

cxzcxz123 napisał:
    Też miałem obawy zanim kupowałem pierwszy 5,5 calowy smartfon. Czasami 5,5 calowy telefon nie jest wcale większy od 5 calowego, bo ramki ekranu też robią swoje.

Ja też miałem i okazały się słuszne, więc zmieniłem ZTE V5 PRO na Xiaomi Mi4c.

0
  • #13 16 Lis 2016 23:15
    karo3003
    Poziom 11  

No dobra, w takim razie są dwa modele do wyboru:
    - 5,0" Redmi 4 ze Snapdragonem
    - 5,5" Redmi Note 4 z Helio X20

Który wybrać? Cena taka sama...

0
  • #14 16 Lis 2016 23:39
    madstorm
    Poziom 10  

karo3003 napisał:
    No dobra, w takim razie są dwa modele do wyboru:
    - 5,0" Redmi 4 ze Snapdragonem -Link do aukcji
    - 5,5" Redmi Note 4 z Helio X20 -Link do aukcji

Który wybrać? Cena taka sama...

Z dwóch podanych przez Ciebie wziąłbym 5-calowy Redmi 4. Obecnie sam posiadam Mi4c, a myślałem ewentualnie nad zmianą na Redmi 3 Pro. Pół cala więcej to niedużo, ale zawsze bateria będzie krócej trzymać, bo ciut więcej do wyświetlenia. Redmi 4 jest nowością, nie wiem czy nie za nowy. Poczekałbym na jakąś większą pulę recenzji użytkowników. Chyba że będzie tak samo udanym modelem jak Redmi 3 Pro.

Tu masz link do porównania:
    http://www.gsmarena.com/compare.php3?idPhone1=8007&idPhone2=8291&idPhone3=8419

0
  • #15 16 Lis 2016 23:59
    karo3003
    Poziom 11  

No właśnie skłaniam się jednak do 5", w tym porównaniu jest napisane, że Note ma akumulator Litowo-polimerowy a Redmi 4 Litowo-jonowy, ciekawe czy w tym przypadku długość pracy na baterii nie jest jednakowa.

0
  • #16 17 Lis 2016 08:14
    cxzcxz123
    Poziom 32  

Redmi Note 4 jak zależy Ci bardziej na większej wydajności.
    Redmi 4 jak zależy Ci bardziej na dłuższym czasie bez ładowarki.

Z tego Co kiedyś czytałem to jest zauważalna różnica między czasem bez ładowarki jaki wytrzyma Redmi Note 3 MediaTek a Redmi Note 3 Snapdragon. Także raczej według mnie MediaTeki są mniej energooszczędne a także przeważnie bardziej się grzeją.

Do twoich potrzeb raczej Redmi 4 bardziej się nada. Wydajność w nim i tak stoi na dobrym poziomie, więc problemów nie powinno być.

0
  • #17 17 Lis 2016 10:15
    karo3003
    Poziom 11  

No to problem wyboru - z głowy. Bardzo dziękuję za pomoc i poświęcony czas.

EDIT: Już prawie kupiłem Xiaomi ale przypomniała mi się jedna sprawa, mianowicie zapomniałem o NFC a z tego co widzę to będzie to dużym problemem jeżeli chodzi o Redmi 4 i to bez znaczenia czy w wersji 5 czy 5,5"...

Bardzo mnie ta sprawa zastanawia, myślałem że to już standard w nowych telefonach a nie znalazłem żadnego modelu Xiaomi który by posiadał NFC, to kwestia patentów czy poprostu firma nie przywiązuje wagi do tej technologii?

Z telefonów które spełniają kryteria z pierwszego postu chyba następny to LG X Power?

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo