Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Samsung LE32A551P2R - wariuje, sam się włącza, wyłącza etc.

16 Lis 2016 14:37 2511 3
  • Poziom 15  
    Witam, jak w temacie - telewizor sam się włącza i wyłącza, menu samo się włącza, wchodzi samoistnie w opcje.
    Raz też po uruchomieniu wyskoczył jakiś monit o aktualizacji oprogramowania, niestety na moment, napisane było usb sw upgrade czy coś podobnego, nie zdążyłem całego komunikatu przeczytać.
    Jak menu samo się włącza, to po jakimś czasie się wyłącza, przeważnie pilot nie działa jak tv zaczyna wariować, klawiatura lokalna też albo nie działa w ogóle, albo przycisk menu wyłącza tv, reszta zaś nie funkcjonuje.
    Dodatkowo po włączaniu czasami pokazują się pionowe kolorowe paski na cały ekran, takie jak przy uszkodzonych flexach, ale na całą szerokość matrycy.
    Dodam, że objawy występują nieustannie, ale dość nielegularnie, najczęściej włącza się menu, pozostałe objawy występują z mniejszą częstotliwością.

Pytanie czy to będzie usterka sprzętowa, czy też oprogramowanie padło?
    Mam co prawda do tego telewizora main, ale wolałbym naprawić.
    Jeżeli to soft, jak aktualizować przez usb, a jeśli jednak sprzęt, co co może powodować takie objawy, pamięć?
  • Poziom 34  
    Czy dokonałeś jakiś pomiarów, poczytałeś na forum o tym tv?
    Czy liczysz na gotowca, jeśli tak to do wróżki.
    Skoro masz drugi MB , to podstaw i będziesz coś więcej wiedział.
  • Poziom 19  
    Mam bardzo podobną usterkę , dodatkowo tv przeskakuje , szukając sygnału przez wszystkie wejścia .

Jaki programatorem zaprogramować pamięć w tym telewizorze ?
    Brak możliwości wybrania czegokolwiek z USB .
    Przez dłuższy czas można utrzymać obraz z menu na ekranie , lecz nie można nic wybrać .

Po rozbieram tv pomierzę napięcia , poszukam EPROM ..

Dodano po 28 [minuty]:

Napięcia dobre , tak jak pisze na wtyczce z zasilacza a na głowowej płycie 1,8V i 1,4 V stabilne - podczas wchodzenia i wychodzenia z menu i zmiany wejść
  • Poziom 19  
    Boczny panel z guzikami sprawny - rozebrałem pomierzyłem mikro styki , coś jest z sterowaniem od niego .

Po odłączeniu bocznego panelu - wtyczki z niego , tv działa prawidłowo sterowany pilotem .