Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Zawieszanie się komputera, artefakty

PanKrychuxxs 16 Lis 2016 17:16 324 3
  • #1 16 Lis 2016 17:16
    PanKrychuxxs
    Poziom 13  

Witam.

Mój problem polega na zawieszaniu się komputera podczas odpalania gier i nie tylko. Dzisiaj jak odpaliłem mój komputer i uruchomiłem wiedźmina 3 obraz zaczął pokazywać czarny pasek, który znikał co chwilę i znów się pojawiał inny bądź taki sam, aż w końcu na ekranie pojawiła się fala pasków koloru zielonego, która całkowicie zawiesiła komputer. Po restarcie komputer działał prawidłowo i nawet odpalenie wiedźmina nie powtórzyło akcji. Czasami pojawi się pasek/mrygnie ekran na biało, bądź mrygnie i pojawią się artefakty, ale zniknie bez zawieszania komputera. Nie wiem o co chodzi z komputerem, czasami nie potrafi się nawet włączyć, mianowicie podczas ładowania się systemu (flaga windows 7) komputer się resetuje, lecz po przeinstalowaniu sterowników do karty graficznej ten błąd znikł. Jeżeli chodzi o przegrzewanie się karty graficznej to nie ma takiej opcji karta jest chłodna i nawet po kilku godzinach grania w wiedźmina nie osiąga więcej niż 65/66 stopni. Jeżeli chodzi jeszcze o zawieszanie, to raz zawiesił się na pulpicie. Procesor oraz pamięci ram są lekko podkręcone ponieważ na płycie głównej jest włączony tryb wydajność.

Mój sprzęt:
    Procesor: Intel Core i5 3330 3,0GHz
    Płyta główna: ASUS P8P67-M PRO
    Karta Graficzna: Windforce Gigabyte R9 280X
    - 3GB GDDR5
    - 384 BIT
    Pamięć RAM: Razem 8 GB DDR3
    4 x 2GB Kingston HyperX DDR3 1600MHz
    Zasilacz: TS XFX 550W
    Dysk twardy: WD Blue 320
    - Bez żadnych błędów (bad sectorów)
    Obudowa: Ibox Virgo 914

Wiedźmina mogę grać czasami godzinami i nic się nie dzieję, ale fraps pokazuje 60-50 fps, a gra strasznie haczy, przycina co jakiś czas, ewidentnie coś jest nie tak.

Z góry dzięki za pomoc :)

0 3
  • #3 16 Lis 2016 18:37
    kiss39
    Poziom 33  

Witam

Sprawdź wentylator karty AMD R9 280X, czy jest sprawny!

PanKrychuxxs napisał:
    Procesor: Intel Core i5 3330 3,0GHz

Sprawdzić można temperatury : programem - Core Temp lub MSI Afterburner do obciążenia procesora na 100% możesz ożyć CPU-z zakładka "Bench"

PanKrychuxxs napisał:
    Karta Graficzna: Windforce Gigabyte R9 280X

Temperatury i obroty karty sprawdzisz przy pomocy programu FurMark, a szczegóły odnośnie wentylatorów k.graficznej takie jak "%" oraz RPM zobaczysz w opcji FurMark>> GPU Shark

0
  • #4 16 Lis 2016 18:55
    PanKrychuxxs
    Poziom 13  

310artur napisał:
    Pierwsze co to wyłącz tryb wydajności bo nigdy nie wiadomo czy to działa jak należy

Wyłączony, dodatkowo zmieniłem ramy na 1x8GB Kingston HyperX Fury 1600MHz
    Kiedyś miałem bardzo podobną sytuację przez wadliwe pamięci, jak na razie wszystko działa, zobaczymy jak będzie później.

0