Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Szkolenia SEP
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux - Indukcja EHI 6540 FHK+Piekarnik EMB 8383 POX-podłączenie pod siłę

16 Lis 2016 18:35 1296 2
  • Poziom 2  
    Cześć Wszystkim :)

Prosiłbym o potwierdzenie, czy taki zestaw jak w tytule (piekarnik + płyta induckyjna) mogę spokojnie podłączyć pod siłę, t.j. użyć jednej fazy na piekarnik i dwóch na płytę indukcyjną. Niestety nie dysponuję tabliczką znamionową obu sprzetów (dopiero kupione), a sam Electrolux w instrukcji obsługi nie podaje żadnych schematów.
    Moc max. piekarnika: 3.5 kW
    Moc max. płyty : 7.4kW
    Zakładam bazując na innych wątkach, że takie podłączenie jest możliwe. Zakładając zatem, że chcę to podłączyć to jaki kabel pociągnąć od siły do piekarnika - przekrój, może jakiś symbol? :)

Wszystko będzie robił koniec końców elektryk, pytam wyłącznie "for science" i żeby trzymać rękę na pulsie :)

Z góry dzięki za sugestie!
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 17  
    Twoja chęć poświęcenia się "dla nauki" i podejrzewam do wykonania tej pracy samodzielnie byłaby w pełni zrozumiana w czasach gdy nad licznikiem widniały tylko trzy topikowe bezpieczniki. Z zakresu Twego pytania wynika, że nie jesteś fachowcem w tej branży. Wobec tego, radzę zlecić to osobie nie tylko kompetentnej ale i odpowiedzialnej.
  • Szkolenia SEP
  • Poziom 2  
    newDJ napisał:
    Twoja chęć poświęcenia się "dla nauki" i podejrzewam do wykonania tej pracy samodzielnie byłaby w pełni zrozumiana w czasach gdy nad licznikiem widniały tylko trzy topikowe bezpieczniki. Z zakresu Twego pytania wynika, że nie jesteś fachowcem w tej branży. Wobec tego, radzę zlecić to osobie nie tylko kompetentnej ale i odpowiedzialnej.

Dziękuję za troskę newDJ :) ale na prawdę pytam się z ciekawości (i żeby pilnować prac, nie ukrywam), z resztą napisałem, że "koniec końców będzie się tym zajmował elektryk" - uwaga! z uprawnieniami.