Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Tuner dvb-t Canva t710 brak dzwięku na MUX8.

16 Lis 2016 18:38 501 2
 • Poziom 5  
  Witam. Posiadam tuner Canva T710. Od niedawna wystartował MUX 8 i niestety na nowych kanałach brak głosu. Jest możliwość naprawienia tego, przez wgranie nowego softu? Czy pozostaje kupno innego tunera DVB-T? Dodam, że sprawdziłem na tym samym TV tuner Wiwa i na nim głos działa. Dziękuje i liczę na pomoc.
  Jak pomyliłem dział, to proszę o przeniesienie do poprawnego.
 • Poziom 12  
  W Decyzji Rezerwacyjnej dla MUX-8 Urząd Komunikacji Elektronicznej określił parametry i standardy techniczne cyfrowej transmisji telewizyjnej, a w śród nich "standard kodowania systemu fonii przestrzennej E-AC3 (Dolby Digital +), zgodnie z normą ETSI TS 102 366 v.1.1.1 z późniejszymi zmianami - standard cyfrowej fonii /AC-3, Enchanced AC-3/".
  Oznacza to, że multipleksie ósmym ścieżki dźwiękowe będą kodowane zgodnie z E-AC3 (DolbyDigital Plus).
  Tuner dvb-t Canva t710 nie będzie odbierał dźwięku z mux- 8 bo nie obsługuje kodeka E-AC3 (DolbyDigital Plus , obsługuje tylko (MPEG-1 oraz MPEG-2 Layer I & II, Dolby Digital Audio, AC3, WMA i HE-AAC Digital Audio). Co do oprogramowania jest nowsze gdzie dostawca dekodera twierdzi że naprawia problem z mux-8. Pobierz plik wypakuj winrar-em. Wrzuć na pustego pendriva z formatowanego ma fat32. Poszukaj aktualizacja w dekoderze uruchom proces i czekaj aż dekoder zainstaluje nie wyłączaj dekodera ani nie ingeruj pilotem. Potem zrób przywróć ustawienia fabryczne jak będzie kod to zazwyczaj to same zera a potem zainstaluj kanały od nowa, oprogramowanie http://hokery.pl/car_audio/CN-DVB-T710%20Service%20software.rar . Jesli ten zabieg nie pomoże lub nie będzie się dało z aktualizować to tuner do zmiany.
 • Poziom 5  
  Tak zrobiłem to już dzisiaj rano pobrałem soft z E-AC3 wgrałem i problem znikł,dźwięk działa na mux 8 tak jak powinien.