Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
MetalWorkMetalWork
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

UNHZ-750 ND4 - hamulce pneumatyczne ładowacz czeski UNHZ-750 ND4

16 Nov 2016 18:47 795 6
  • Level 9  
    Mam taki problem zamierzam remontować ładowacz czeski unhz-750 mam zamiar zacząć od hamulców z całej instalacji została tylko butla na sprężone powietrze i stary siłownik oczywiście zniszczony brak przewodów i zaworu siły hamowania moje pytanie brzmi czy mogę zaadobtować zawór z przyczepy d47 i zrobić instalacje tak jak w przyczepie i czy jest jakiś inny zawór który będzie bardziej pasował i jaki siłownik kupić proszę o pomoc
    [30.03.2021, webinar elektroda] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • MetalWorkMetalWork
  • Helpful post
    Level 32  
    Tak spokojnie możesz to zrobić , na pewno wcześniej też tam była zamontowana instalacja jednoobwodowa, taka sama jak w przyczepie rolniczej.
  • MetalWorkMetalWork
  • Level 9  
    a jaki byś siłownik polecał fi 100 czy może coś większego
  • Level 32  
    Myślę , że setka wystarczy.A jaki masz zamontowany stary?
  • Level 39  
    darfur5 wrote:
    Tak spokojnie możesz to zrobić , na pewno wcześniej też tam była zamontowana instalacja jednoobwodowa, taka sama jak w przyczepie rolniczej.

Skoro maszyna w takim mocnym rozkładzie to ja bym zrobił jednak 2 obwody bo tak pewniej. Wiem źe większe koszta ale moze jednak warto. Siłownik trzeba podobnej średnicy jak był ori, jeśli będzie większy to wzrośnie siła hamowania, regulator ciśnienia z osuszaczem (zamienniki knorr-a można nabyć za cirka 2 stówy + jakaś stówka za sam osuszacz), zawór przekaźnikowy, zawór sterujący ręcznego i zbiornik powietrza około 5 do 10l (jest potrzebny do pracy regulatora ciśnienia). Na koniec trochę węży i złączek.
  • Level 9  
    oryginalnie chyba 120 myślałem żeby założyć 130
  • Level 39  
    Się rozpędziłem a nie zerknąłem co to za maszyna hehe. Osuszacz odpada bo powietrze z ciągnika, ogólnie zrób jak przyczepę tylko zawór do zahamowania wstaw w dogodnym miejscu a jaki układ to uzaleznij od ciągnika.