Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż siłownika CZ w klapie bagażnika Corsy B 3d

13 Jul 2005 16:17 2554 3
 • Level 10  
  czy do montażu CZ w klapie bagażnika można użyć standardowego siłownika drzwiowego? jak to wszystko podlączyć? wiem coś o pręcie który wkłada się w zamek ale nic poza tym... pozdrawiam
  ps. jezeli ktos ma opis montazu CZ z alarmem w Corsie B to prosze o załączenie do posta...
 • Car alarms specialist
  Aby zamontować w Corsie uniwersalny siłownik musisz wymienić "bebenek' zamka na specialny przystosowany do podłaczenia cięgna siłownika. Specialność tego 'bębenka' polega na tym że zapadka która naciska na mechanizm jest ruchoma i ma 'ucho' do ciegna
 • Level 11  
  Ja kiedyś to robiłem w swojej corsie.

  Jak rozbierzesz obicie klapy bagażnika to zobaczysz zamek "od tyłu". Przycisk, którym otwierasz bagażnik ma zamontowany okrąg, który z kolei porusza się plastikowej ramce. Ta ramka ma otwór. Jeśli w ten otwór wprowadzisz odpowiedniej grubości pręt zablokujesz możliwość wciśnięcia przycisku i tym samym otwarcia drzwi bagażnika.
  Do typowego siłownika musisz dorobić odpowiedniej długości pręt (na tyle długi, żeby wsuwał się w ten otwór i blokował ruch tego okręgu i jednocześnie przy wysunięciu nie wypadał z tego otoru).
  Siłownik należy zamontować poziomo a kable podłaczyć do instalacji centralnego zamka "odwrotnie" - tzn. zamnknięcie musi powodować wysunięcie się siłownika a otwarcie jego cofnięcie.

  Dodam, ze w ten sposób jest rozwiązany również farbryczny CZ w bagażniku Corsy B.

  pzdr.
  Michał
 • Level 10  
  wlasnie o to mi chodzilo!!! wielkie dzieki! pozdrawiam