Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Montaż siłownika CZ w klapie bagażnika Corsy B 3d

speeed 13 Jul 2005 16:17 2611 3
 • #1
  speeed
  Level 11  
  czy do montażu CZ w klapie bagażnika można użyć standardowego siłownika drzwiowego? jak to wszystko podlączyć? wiem coś o pręcie który wkłada się w zamek ale nic poza tym... pozdrawiam
  ps. jezeli ktos ma opis montazu CZ z alarmem w Corsie B to prosze o załączenie do posta...
 • #2
  carrier
  Car alarms specialist
  Aby zamontować w Corsie uniwersalny siłownik musisz wymienić "bebenek' zamka na specialny przystosowany do podłaczenia cięgna siłownika. Specialność tego 'bębenka' polega na tym że zapadka która naciska na mechanizm jest ruchoma i ma 'ucho' do ciegna
 • #3
  mgen
  Level 11  
  Ja kiedyś to robiłem w swojej corsie.

  Jak rozbierzesz obicie klapy bagażnika to zobaczysz zamek "od tyłu". Przycisk, którym otwierasz bagażnik ma zamontowany okrąg, który z kolei porusza się plastikowej ramce. Ta ramka ma otwór. Jeśli w ten otwór wprowadzisz odpowiedniej grubości pręt zablokujesz możliwość wciśnięcia przycisku i tym samym otwarcia drzwi bagażnika.
  Do typowego siłownika musisz dorobić odpowiedniej długości pręt (na tyle długi, żeby wsuwał się w ten otwór i blokował ruch tego okręgu i jednocześnie przy wysunięciu nie wypadał z tego otoru).
  Siłownik należy zamontować poziomo a kable podłaczyć do instalacji centralnego zamka "odwrotnie" - tzn. zamnknięcie musi powodować wysunięcie się siłownika a otwarcie jego cofnięcie.

  Dodam, ze w ten sposób jest rozwiązany również farbryczny CZ w bagażniku Corsy B.

  pzdr.
  Michał
 • #4
  speeed
  Level 11  
  wlasnie o to mi chodzilo!!! wielkie dzieki! pozdrawiam