Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Kiano Intelect 8 3G MS - Sterownik dotyku dla Windows 10

sieman0 16 Lis 2016 19:27 6831 23
  • #1 16 Lis 2016 19:27
    sieman0
    Poziom 10  

Witam, jestem posiadaczem tableu Kiano Intelect 8 3G MS po wyjęciu z pudełka działał z systemem Windows 8.1 lecz chcąc pójść o wersję wyżej wybrałem Windows 10 (wersja 32-bitowa). Zainstalowałem wszystkie sterowniki w możliwie dostępnych najnowszych wersjach lecz mam problem z ekranem dotykowym ponieważ nie reaguje jak powinien dokładniej mówiąc - 'szaleje'. Szukałem na wielu witrynach oraz przy użyciu DriverPackSolution i niestety przy instalacji różnych wersji nie przyniosło to żadnego efektu. Urządzenie jest zainstalowane prawidłowo bez znaków zapytania oraz wykrzykników w Menedżerze urządzeń.

Przeinstalowywałem system kilka razy, wykonywałem wiele sposobów opisanych w Internecie i fiasko.

ID urządzenia: ACPI\VEN_MSSL&DEV_1680 (Silead)
    KMDF HID Minidriver for touch I2C

Załączam również film mojego autorstwa z obecnego działania tabletu:

Link

Czy może ktoś miał taki problem i poradził z nim sobie?

0 23
  • #2 16 Lis 2016 22:41
    sosarek

Poziom 43  

Kalibrację ekranu wykonałeś?

0
  • #3 17 Lis 2016 05:03
    sieman0
    Poziom 10  

Jak najbardziej ale nie da się jej dokonać bo dotyk łapie w złych punktach.

0
  • #4 20 Lis 2016 10:31
    sieman0
    Poziom 10  

Oficjalny support Silead niestety też nie odpisuje na zapytanie kompatybilnych sterowników dla tego tabletu a natomiast firma Kiano odsyła mnie do paczki ze sterownikami do innego modelu na identycznych podzespołach ale i tak co z tego kiedy za każdym razem to samo, dotyk działa ale nie tak jak powinien.

0
  • #5 29 Kwi 2017 20:54
    nutergsm
    Moderator - GSM

Miałem ten sam problem. Sterowniki wyciągnięte z takiego samego tabletu rozwiązały problem, a szukałem działających cały dzień. Wiele osób ma ten sam problem. Autor tematu pewnie już się pozbył tego tabletu lub rozwiązał problem, ale zamieszczam działające sterowniki dla innych.
    Sterowniki w załączniku.

2
  • #6 03 Maj 2017 18:12
    Daviides
    Poziom 2  

nutergsm napisał:
    Miałem ten sam problem. Sterowniki wyciągnięte z takiego samego tabletu rozwiązały problem, a szukałem działających cały dzień. Wiele osób ma ten sam problem. Autor tematu pewnie już się pozbył tego tabletu lub rozwiązał problem, ale zamieszczam działające sterowniki dla innych.
    Sterowniki w załączniku.

U mnie sytuacja była taka, że system się wysypał i po trudnym procesie reinstalacji (udało się przez cmd w trybie awaryjnym ręcznie przejść na kartę pamięci, na pendrive się nie dało bo mysz potrzebna, bo dotyk w instalatorze nie działa) wgrałem sterowniki i wszystko działa, ale ten dotyk dalej wariuje. Totalnie nie rozpoznaje poprawnie dotyku. Może ktoś też miał podobny problem?

0
  • #7 03 Maj 2017 19:26
    nutergsm
    Moderator - GSM

Nie wiem po co bawić się przez cmd? Wystarczy użyć aktywnego huba usb i wpinasz sobie wszystko, mysz, klawiatura, pendrive. Wykonujesz czystą instalację systemu, ja dodatkowo usunąłem jeszcze partycje recovery. Po poprawnej instalacji instalujesz te sterowniki https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16445949#16445949
    Wszystkie po kolei poprzez menedżer urządzeń, po zainstalowaniu wszystkich sterowników restart i powinno wszystko ładnie działać.

2
  • #8 03 Maj 2017 19:35
    Daviides
    Poziom 2  

nutergsm napisał:
    Nie wiem po co bawić się przez cmd? Wystarczy użyć aktywnego huba usb i wpinasz sobie wszystko, mysz, klawiatura, pendrive. Wykonujesz czystą instalację systemu, ja dodatkowo usunąłem jeszcze partycje recovery. Po poprawnej instalacji instalujesz te sterowniki https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=16445949#16445949
    Wszystkie po kolei poprzez menedżer urządzeń, po zainstalowaniu wszystkich sterowników restart i powinno wszystko ładnie działać.

Problem w tym, że posiadam taki, a mimo to tablet dalej nie widzi więcej niż jednego sprzętu. xD Mniejsza jak zainstalowałem, a co do sterowników robiłem tak, usunąłem recovery, a potem przez menadżer, jak i przez program do przywracania sterowników, lecz nadal dotyk nie reaguje poprawnie ;___;

0
  • #9 03 Maj 2017 19:42
    nutergsm
    Moderator - GSM

Daviides napisał:
    Problem w tym, że posiadam taki, a mimo to tablet dalej nie widzi więcej niż jednego sprzętu. xD

Pewnie uszkodzony lub źle podłączony. Ja celowo kupiłem drugiego huba bo na pierwszym mi nie działało.

0
  • #10 02 Gru 2017 21:38
    Paweljazz
    Poziom 5  

Mam ten sam problem nic nie pomaga

0
  • #11 02 Gru 2017 21:43
    nutergsm
    Moderator - GSM

W biosie masz oczywiście wszystko odpowiednio ustawione?

1
  • #12 02 Gru 2017 22:35
    Paweljazz
    Poziom 5  

A jak wejść do Biosu? wszystko działa oprócz dotyku. Przyciskałem u góry trzy przyciski ale nic z tego jak są jakieś działające sterowniki do dotyku będę wdzięczny..;)

0
  • #13 03 Gru 2017 11:04
    nutergsm
    Moderator - GSM

Podpinasz klawiaturę i podczas uruchamiania wciskasz klawisz Esc.

1
  • #15 03 Gru 2017 14:18
    nutergsm
    Moderator - GSM

To jest bios z tabletu. Ustawienia uruchamiania trzeba przestawić.

3
  • #17 03 Gru 2017 14:32
    nutergsm
    Moderator - GSM

Nie pamiętam już. U mnie było trochę inaczej.

0
  • #18 03 Gru 2017 14:36
    Paweljazz
    Poziom 5  

Ale napewno coś w Biosie trzeba było przestawić? Czy to kwestia tylko sterownika dotyk jest u mnie tyle że nie da się nic zrobić

0
  • #19 03 Gru 2017 14:40
    nutergsm
    Moderator - GSM

Aby zainstalować system na nowo trzeba ustawić odpowiednie bootowanie z usb. A o sterownik napisz do serwisu kiano.

1
  • #20 04 Gru 2017 19:02
    Paweljazz
    Poziom 5  

Udało się sterowniki otrzymałem od KIANO był problem z ich instalacją.....błąd podczas ich instalacji wywalało trzeba uruchomić komputer w trybie zaawansowanym i uruchomić tablet w trybie bez wymagania podpisu cyfrowego sterowników, potem menadżer urządzeń aktualizuj sterownik itd będzie krzyczał na czerwono że nie itd.. olać to ok i cieszyć się dotykiem
    link do sterowników: https://wetransfer.com/downloads/f3ca149bd603...b298cbd665d094b3ca03b50b20171204100657/c980d8

jeszcze jedna sprawa wyszła trzeba w biosie wyłączyć Secure boot jeżeli jest włączona ta funkcja po restarcie dotyku nie będzie, sterownik nie jest podpisany cyfrowo i windows go widzi jako jakieś pewno zagrożenie. Po wyłączeniu tej funkcji działa

0
  • #21 10 Maj 2018 15:47
    grabage
    Poziom 11  

Witam,
    jeśli możesz to wystaw ponownie sterownik najlepiej w elektrodzie bo WeTransfer deaktywuje po jakimś czasie linki. Dzięki.

0
  • #23 10 Maj 2018 23:42
    grabage
    Poziom 11  

Dzięki, u mnie działa. Wspomnę tylko, że walczyłem z aktualizacją Windows 10 z kwietnia o nr 1803 Z normalnego Windows Update nie udawało się z braku miejsca. Kilka prób dodatkowy pen drive itd. itp. - pełna porażka.

Jedyna metoda to zrobić pen drive botowalny z instalacją Windows w tej właśnie wersji i spokojnie zrobić tę instalację od nowa usuwając wszystkie partycje.

Dlatego też zabrakło mi na końcu po zainstalowaniu Windows sterownika do dotyku.

Tak świeży instalator pozyskałem tutaj:

https://www.microsoft.com/pl-pl/software-download/windows10

a link do narządzia tu:

https://go.microsoft.com/fwlink/?LinkId=691209

1
  • #24 09 Kwi 2019 21:49
    Paweljazz
    Poziom 5  

Dodam tylko że sterownik dotyku nie będzie działał jak będzie w Biosie ustawiona opcja Secure Boot.

0