Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Stihl MS 170 - jak odkręcić sprzęgło

16 Lis 2016 19:27 7893 12
  • Poziom 3  
    Witam wszystkich. Mam piłę spalinową Stihl MS170 . Bardzo słabo podaje olej na łańcuch. Zdjąłem bęben sprzęgła i ten drucik co napędza ślimak od oleju kręci się do okoła bardzo lekko .Nie wiem czy jest urwany i nie napędza ślimaka? Chciałbym odkręcić sprzęgło aby to obejrzeć ale nie wiem jak zablokować tłok w celu odkręcenia sprzęgła . I drugie pytanie -jak zdjąć pałąk aby wymienić wężyk od oleju? Bo też chcę go sprawdzić czy jest ok.
  • Poziom 3  
    Ale muszę ją tak rozebrać na czynniki pierwsze aby odkręcic sprzęgło? Nie można od razu odkręcić?
  • Poziom 3  
    Udało się odkręcić sprzęgło. Założyłem ten drucik co napedza pompę oleju na ośkę sprzęgła i obracałem nim .Wraz znim kręci się taka mała zębatka -chyba od pompki olej. Więc tu wydaje się być ok. Chyba zostaje wężyk do sprawdzenia lub uszkodzona jest pompa oleju.
  • Poziom 3  
    Tak wiem ,że ma wejść w to wycięcie. Nie wygląda na złamaną. Podaje olej ale bardzo słabo . Na zbiornik wypalonego paliwa nie wezmie nawet połowy zbiorniczka oleju. Jak będę miał wolną chwile to zdejme pałąk i sprawdzę wężyk. A pompkę da się jakoś sprawdzić?
  • Poziom 3  
    Jakiś czas temu lałem tam olej hydrauliczny jak mi się skończył to kupiłem jakiś pilar i od tej pory jest ten problem. A idzie te pompke jakoś sprawdzić czy tylko wymiana na nową? Znalazłem jakieś zamienniki po 17zł a co to warte?
  • Poziom 3  
    Witam po przerwie, nie miałe czasu zająć się piłą. Ale teraz mam chwilkę. Mam pytanie -jak wyjąć te pompkę oleju? Obejrzałem filmik z linku wyżej ale nie ma tam pokazane jak ją wyjąć. :(
  • Poziom 3  
    Ma wyjść w dól jak wężyk wchodzi?

Dodano po 1 [godziny] 15 [minuty]:

Rycho T -dziękuję pompka wyjęta. :)