Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Delonghi Magnifica S ECAM 22.360.S - nie płucze itd.

16 Lis 2016 19:48 5997 7
  • Poziom 9  
    Witam mam taki problem z ekspresem do kawy Delonghi Magnifica S ECAM 22.360.S nie płucze przy wyłączaniu i włączaniu i nie leci kawa.Dzięki za pomoc

https://filmy.elektroda.pl/88_1479321819.mp4
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 10  
    To jest zatkanie, słychać od razu (pompka pracuje ciszej), pytanie gdzie: albo na wylocie bojlera, powinien mieć dwa - do zaparzacza (tu najszybciej) i do dyszy gorącej wody, albo gdzieś przy zaparzaczu. Spróbowałbym odkamienić ekspres, może puści, jeśli nie - trzeba rozebrać i znaleźć zator.
  • Poziom 9  
    dzięki za podpowiedź,próbowałem już odkamieniać inic to nie dało.W którym miejscu jest ten bojler i jak on wygląda?
  • Pomocny post
    Poziom 10  
    Bojler jest z lewej strony ekspresu, jak zdjąć obudowę znajdziesz w sieci, na youtube'ie np. Będziesz mieć dwa bojlery, jeden większy okrągły, drugi w kształcie podkowy. Chodzi o ten większy, popatrz jak idą wężyki, musisz odpiąć od niego "gorący". Rób wszystko na zimnym ekspresie, w tym momencie jest zatkany, pompa pracowała więc jest tam spore ciśnienie. Wyciągnij zawleczkę i zdejmij wężyk, zator będzie albo w wężyku albo w wyjściu bojlera, jeśli tak przetkaj to np. wyprostowanym spinaczem do papieru. Jeśli nie ma tam zatoru, sprawdź wężyk idący do górnego tłoka komory zaparzania, powinien być półprzeźroczysty z sitem. Jeśli nie tam to sprawdź podkowę, tu powinien być system bezuszczelkowy czyli będziesz musiał rozkręcić łączenia wężyków. Jeśli się choć trochę odetkał i już się płucze to od razu odpalaj program odkamieniania.
    Jeśli nie znalazłeś zatoru to i tak nie jest źle, w tym momencie z odłączonych wężyków wylała się woda więc możesz złożyć wszystko i nalać trochę roztworu odkamieniacza oraz włączyć ekspres, roztwór dojdzie do kamienia i go rozpuści. Wcześniej spuść wodę z "zimnego" obwodu wody, również uważaj, może być pod ciśnieniem. Jeśli odkamieniacz pomoże w tym momencie to szybko przepłucz zbiornik, nalej świeżej wody i przetestuj, po tym włącz odkamienianie z odpowiednim roztworem.
    Jeśli nie czujesz się na siłach albo nie masz narzędzi to nie kombinuj, usterka jest banalna i nie ma co zniszczyć ekspresu, lepiej oddać sprzęt fachowcowi.
  • Poziom 9  
    Dzięki wielkie udało się expres pracuje
  • Poziom 9  
    Witam ponownie wczoraj było wszystko ok a dzisiaj znów to samo, po ponownym oczyszczeniu wychodzi mi cały czas komunikat :obwód pusty napełnij obwód ,co to może być?Z tym się uporałem teraz pokazuje komunikat zbyt drobno zmielona kawa wyreguluj młynek,próbowałem i nic to nie daje.Jakieś sugestie?
  • Poziom 10  
    Dalej jest coś przytkane, ekspres daje rady przepchnąć wodę, ale idzie to słabo więc wykrywa to jako bardzo drobno zmieloną kawę. Tu będzie albo kamień albo przytkanie kawą. Trzeba szukać
    Pozdrawiam
  • Poziom 6  
    Witam!! U mnie jest podobnie ,zaczęło się od tego ,ze w sobotę wyskoczył mi komunikat by odkamienic,miałam imprezę urodzinowa w domu i szczerze nie miałam kiedy tego zrobić ,Wiec po zrobieniu kulki kaw ,dopiero zrobiłam odkamienie na następny dzień , po skończeniu odkamienia ,wyskoczył komunikat by wymienić filtr ,tak tez zrobiłam. Wszytsko śmigało ,mama zrobiła sobie potem kawę ,a nawet 2 lub 3 i na wczoraj chciałam zrobić latte i spienilo się tylko mleko ,kawę młynek zmielal,ale nie leciała ,pokazał
    Się komunikat ,ze jest za drobno zmielona kawa i tak ze 3 razy,potem
    ,ze odwód wody jest pusty i teraz już nic nie można zrobić ...