Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

z zamrażarki -> lodówkę

twingo 13 Lip 2005 16:33 1557 5
  • #1 13 Lip 2005 16:33
    twingo
    Poziom 17  

Hello ludziska :sm23:
    Mam pytanko techniczne - czy ze starej zamrażarki zrobię sobie jakąś lodówkę ? Potrzebuję na działkę jakiegoś szrota a akurat pod ręką jest Mors.
    Podpowiedzcie czy styka wymienić termostat na inny zakres temperatur czy mój pomysł jest poroniony na starcie.

Wielkie dzięki

• #2 13 Lip 2005 17:14
    misiekmisiek
    Poziom 16  

Dobry to ten pomysł jest niezbyt.
    Spróbuj wymienic termostat, tylko nie wiemy jaki to mors, pewnie ma kieszeń na czujkę?
    Termosta dla dodatnich temperatur, żeby nie przymrażał
    Misiek

• #3 13 Lip 2005 21:55
    skryn
    Admin grupy AGD

Wstaw taki termostat regulowany "powietrzem". Jak mało gazu, bądź "skończona" izolacja termiczna zamrażary, to jak znalazł na wakacje! Wystarczy. Morsy były nie do zdarcia.
    Koszt takiego "regulatora"- nastawiasz żądaną temp., np. 5st. C.- to ok. 50PLN.
    Pozdro.
    PS. Czujka umieszczona gdzieś wewnątrz, a regulacja na zewnątrz (pokrętło).

• #4 13 Lip 2005 22:56
    twingo
    Poziom 17  

No właśnie mam taki termostat 0-60*C. Jest tam styk który zwiera się przy wzroście temp. ponad nastawioną.
    Czyli co Panowie - odłączam stary termostat, wstawiam nowy w obwód i gra ?
    Bo nie za bardzawko wiem jak sterowny jest agregat w takim Morsie. Jest tam styk który załącza agregat ?

• #5 16 Lip 2005 16:07
    3mek
    Poziom 10  

Jak mi padł termostat w lodówce, to na okres przejściowy zakupilem włącznik czasowy (ok. 10 PLN), zwarłem styki starego termostatu i po jakimś czasie wyklarował się sensowny program - z tego co pamiętam to 15 min pracy + 30 minut przerwy (min. podziałka 15 min). Podczas testów najbardziej kłopotliwe było kontrolowanie zamrażalnika w lodówce, ale ten problem tu by chyba odpadł.

• #6 17 Lis 2005 21:02
    twingo
    Poziom 17  

Finalnie Mors wylądował na śmietniku.. dziękuję wszystkim za pomysły.

TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo