Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

z zamrażarki -> lodówkę

13 Lip 2005 16:33 1818 5
  • Poziom 17  
    Hello ludziska :sm23:
    Mam pytanko techniczne - czy ze starej zamrażarki zrobię sobie jakąś lodówkę ? Potrzebuję na działkę jakiegoś szrota a akurat pod ręką jest Mors.
    Podpowiedzcie czy styka wymienić termostat na inny zakres temperatur czy mój pomysł jest poroniony na starcie.

Wielkie dzięki
  • Poziom 16  
    Dobry to ten pomysł jest niezbyt.
    Spróbuj wymienic termostat, tylko nie wiemy jaki to mors, pewnie ma kieszeń na czujkę?
    Termosta dla dodatnich temperatur, żeby nie przymrażał
    Misiek
  • Admin grupy AGD
    Wstaw taki termostat regulowany "powietrzem". Jak mało gazu, bądź "skończona" izolacja termiczna zamrażary, to jak znalazł na wakacje! Wystarczy. Morsy były nie do zdarcia.
    Koszt takiego "regulatora"- nastawiasz żądaną temp., np. 5st. C.- to ok. 50PLN.
    Pozdro.
    PS. Czujka umieszczona gdzieś wewnątrz, a regulacja na zewnątrz (pokrętło).
  • Poziom 17  
    No właśnie mam taki termostat 0-60*C. Jest tam styk który zwiera się przy wzroście temp. ponad nastawioną.
    Czyli co Panowie - odłączam stary termostat, wstawiam nowy w obwód i gra ?
    Bo nie za bardzawko wiem jak sterowny jest agregat w takim Morsie. Jest tam styk który załącza agregat ?
  • Poziom 10  
    Jak mi padł termostat w lodówce, to na okres przejściowy zakupilem włącznik czasowy (ok. 10 PLN), zwarłem styki starego termostatu i po jakimś czasie wyklarował się sensowny program - z tego co pamiętam to 15 min pracy + 30 minut przerwy (min. podziałka 15 min). Podczas testów najbardziej kłopotliwe było kontrolowanie zamrażalnika w lodówce, ale ten problem tu by chyba odpadł.
  • Poziom 17  
    Finalnie Mors wylądował na śmietniku.. dziękuję wszystkim za pomysły.