Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Okna przecięte nożem do szyb.

17 Lis 2016 11:49 1227 4
  • Poziom 26  
    Temat chyba pasuje tu, Mam pytanie ponieważ mam problem z oknami, ktoś w domku letniskowym moich rodziców, ponacinał szyby w wszystkich oknach razem 6, nożem do szyb, wzdłuż każdego boku. Jest nadzieja aby to naprawić czy nie ma już szans i z czasem okna same będą pękać? To są drewniane okna nie wiem dokładnie jak to się nazywa maja miedzy szybami podciśnienie,pochłaniające dźwięk.
  • Specjalista Automatyk
    Witam!
    Czy chodzi o takie: http://adler-glas.pl/pl/katalog-szkla/szyby-zespolone/
    Co do naprawy to technicznie jest możliwe (tylko w trakcie część szyb może popękać) jednak raczej nieopłacalne.
    Zapytaj np w zakładzie gdzie wymieniają i naprawiają szyby samochodowe.
    Naprawa malutkiego pęknięcia dla stosunkowo łatwej szyby klejonej gdzie druga warstwa szkła i folia stanowi podporę to kilkadziesiąt PLN a dla wielu metrów bieżących rysy na zwykłym szkle ?
    Może na jakiś czas nakleić taśmę z folii antywłamaniowej na te rysy?
    Myślę jednak że naprężenia termiczne i tak po jakimś czasie zrobią swoje.
    Pozdrawiam.
  • Poziom 40  
    Jak rozumie to był akt wandalizmu.
    Takie uszkodzenie może się pogłębiać i na pewno będzie. Pytanie otwarte w jakim tempie.
    Takie okna naprawia się przez wymianę całego wkładu.
    Inne naprawy tak naprawdę sprowadzają nas do podstawowego pytania na ile to pomoże tzn na ile spowolni tempo uszkodzeń. Bo może się okazać ze to samo w sobie będzie niewielkie i okno będzie żyć mimo takiego uszkodzenia. Z drugiej strony jeśli to akt wandalizmu to delikwent może doglądać swojego "opus magnum" i opukiwać okna żeby szybciej pękały. Z drugiej strony jak zobaczy nowe może powtórzyć "zabawę".
  • Poziom 36  
    Naprawić się nie da, ale to nie znaczy, że będą pękać. Mogą, lecz nie muszą, to zależy od głębokości nacięcia, choć jestem bardziej za tym, że nie będą. Szkło wcale tak chętnie nie pęka. Tym bardziej, że są to okna drewniane - w plastikowych szyba poddana jest naprężeniom (niejako utrzymuje ciężar skrzydła). Tak więc, nic bym nie robił, a gdyby któraś faktycznie pękła, no to wiadomo.
    Jeszcze odnośnie tych podciśnień i próżni pomiędzy szybami - pomyślcie - gdyby rzeczywiście były, to szyby wessałoby do środka - po prostu zapadłyby się i popękały. To taka zwykła bujda i tyle. Tam jest gaz o niskiej emisji ciepła (argon zazwyczaj), a w starszych szybach po prostu osuszone powietrze.
  • Poziom 5  
    Miałem podobny problem ale szyba nie była pocięta tylko delikatnie pęknięta. Jeżeli to szyba antywłamaniowa, z folą pomiędzy warstwami to tak łatwo nie pęknie (właściwie zerowe szanse). Jedyna możliwa naprawa to wymiana całych wkładów w oknach, ale koszta będą wysokie. Ewentualnie po naprawie zamontowałbym jakieś rolety na zewnątrz, podwyższy koszty ale uchroni przed kosztami następnych "aktów wandalizmu".