Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

JVC GR5000 - Przerobienie kamery S-VHS-C na nagrywarkę

nocot 17 Nov 2016 12:21 384 0
    nocot
    Level 6  
    Witam, jakiś czas temu kupiłem kamerę S-VHS-C. Używałem jej dopóki nie przestała działać. Poszedł w niej pasek. Oczywiście trzeba było ją całkowicie rozebrać. Pasek kosztuje 8 złotych, ale jakoś nie chciało mi się go kupować bo kupiłem już inną kamerę za ten czas, no i kamera leży rozebrana w pudełku po butach. Pomyślałem jednak, że to kamera dobrej klasy bo z "S-ką" na początku, a ja mam w domu tylko standardowy magnetowid VHS.

No ale do rzeczy. Jak tak przypomniałem sobie o tej kamerze to pomyślałem, czy nie można by było zrobić z niej stacjonarnego magnetowidu S-VHS-C. Jak już i tak leży rozebrana to nie trzeba by było jej nawet rozbierać, żeby dostać się do elementów wewnątrz. Teoretycznie chyba można w którymś momencie zamienić sygnał z przetwornika CCD na sygnał z innego źródła i kamera będzie nagrywała materiały filmowe tak jakby nagrywała normalny film. O ile oczywiście te sygnały w środku są analogowe. Czy pomysł z podmienieniem sygnału z przetwornika na sygnał z kabla RCA jest do realizacji?