Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

SSD/HDD - Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3

Kamilo23pl 17 Lis 2016 15:12 846 0
  • #1 17 Lis 2016 15:12
    Kamilo23pl
    Poziom 2  

Witam,
    mam problem nie wiem czy z laptopem czy Windows'em.
    Na początek wstęp:
    Tydzień temu Windows zaczął mi się sypać, były błędy z odtwarzaniem filmów w internecie pikseloza i zacinający dźwięk lub nawet komunikat, że plik jest uszkodzony. Dotyczy się to wszystkich stron, nie licząc o dziwo YouTube.
    Stwierdziłem, że zresetuje laptopa, ale ku mojemu zdziwieniu przycisk "Zamknij" nie reagował, to samo było z komendą "Shutdown" w CMD jako Admin.
    Więc wyłączyłem poprzez przycisk w laptopie.
    Po ponownym uruchomieniu niestety czekałem na okno do wpisania hasła około 3 min; po czym zamiast pulpitu miałem czarne tło, przez Alt-Ctrl-Del udało mi się uruchomić okno z dyskiem C:\; explorer nic nie działał. po ok. 10min włączył się pasek zadań, tapeta i ikony. Wtedy doszedłem, że to przez błąd: W urządzeniu ... wystąpił zły blok. Czytając w internecie to i oto doszedłem, że dysk mógł paść, więc odłączyłem mój HDD i nadal to samo (Windows mam zainstalowany na SSD). Więc zrobiłem kopie, używając Clonezilla, przez UBCD. Po czym zakupiłem nowy SSD (Pariot Blaze), ale przed wgraniem Windows'a na ten dysk postanowiłem wyczyścić laptopa, rozkręciłem wszystko i wyczyściłem razem z wymianą pasty termoprzewodzącej. Po czym zabrałem się za instalację na nowym SSD czystego Windows'a, ale już na starcie, wywalił błąd, że zły blok w urządzeniu. Doszedłem do tego, że to przez ściągnięcie obrazu na popsutym Windowsie, fakt, że w Trybie Awaryjnym działał bez problemu, ale na nim nie mogłem uruchomić internetu. Więc stwiedziłem, że wgram kopie zapasową na dysk i tak też zrobiłem. O dziwo, wszystko było dobrze, ale przez 3 dni. Teraz otrzymuję błędy typu:

Cytat:
    Sterownik wykrył błąd kontrolera na \Device\Harddisk3\DR3.

Model DCOM odebrał błąd 1084 podczas próby uruchomienia usługi dps z argumentami Niedostępny w celu uruchomienia serwera:
    {DDCFD26B-FEED-44CD-B71D-79487D2E5E5A}

Model DCOM odebrał błąd 1084 podczas próby uruchomienia usługi WSearch z argumentami Niedostępny w celu uruchomienia serwera:
    {B52D54BB-4818-4EB9-AA80-F9EACD371DF8} (tego jest dużo)

7.488: EFS service failed to provision a user for Windows Information Protection. Error code: 0x80070005.

Aktywacja aplikacji Microsoft.Windows.Apprep.ChxApp_cw5n1h2txyewy!App nie powiodła się. Błąd: Zdalne wywołanie procedury nie powiodło się.. Więcej informacji można znaleźć w dzienniku Microsoft-Windows-TWinUI/Działa.
    Nazwa aplikacji powodującej błąd: CHXSmartScreen.exe, wersja: 0.0.0.0, sygnatura czasowa: 0x5801a542
    Nazwa modułu powodującego błąd: KERNELBASE.dll, wersja: 10.0.14951.1000, sygnatura czasowa: 0x5801a169
    Kod wyjątku: 0x00000004
    Przesunięcie błędu: 0x0000000000010858
    Identyfikator procesu powodującego błąd: 0x1450
    Godzina uruchomienia aplikacji powodującej błąd: 0x01d240bc98f581ab
    Ścieżka aplikacji powodującej błąd: C:\Windows\SystemApps\Microsoft.Windows.AppRep.ChxApp_cw5n1h2txyewy\CHXSmartScreen.exe

Ścieżka modułu powodującego błąd: C:\Windows\System32\KERNELBASE.dll
    Identyfikator raportu: 260e881c-170c-45e3-9cdd-f91d07210673
    Pełna nazwa pakietu powodującego błąd: Microsoft.Windows.Apprep.ChxApp_1000.14951.1000.0_neutral_neutral_cw5n1h2txyewy
    Identyfikator aplikacji względem pakietu powodującego błąd: App

Nie wiem, co jest nie tak, w tej chwili Windows działa, można grać w gry które mam bez problemu. Niestety filmów ani Stream'ów żadnych nie jestem wstanie obejrzeć (tylko YT). Instalacji nowych programów też nie mogę uruchomić, brak akcji zupełnie. Aktualizacja Windows do kolejnej wersji też nie powodzi się. Czy ktoś wie co może być przyczyną takiego stanu rzeczy? Bo ja już pomysłu nie mam. W tej chwili mam podłączone wszystkie dyski 2 SSD i 1 HDD. AV mam BitDefender już 3 rok, wyłączenie go nic nie daje, usunięcie tak samo. Skanowałem cały system nim i dodatkowo Anti-Malware.

Mój laptop to MSI GE60-2PE Apache
    Konfiguracja:
    Spoiler:
    Windows 10 Pro Insider Preview Build 14951
    Intel Core i7-4710HQ (4 rdzenie, od 2.50 GHz do 3.50 GHz, 6 MB cache)
    Chipset Intel HM87
    8 GB (SO-DIMM DDR3, 1600 MHz)
    Dyski (widać na screenach niżej)
    Przekątna ekranu 15,6"
    Rozdzielczość ekranu 1920 x 1080 (FullHD)
    Karta graficzna NVIDIA GeForce GTX 860M 2048 MB GDDR5 (pamięć własna) + Intel HD Graphics 4600
    Zintegrowana karta dźwiękowa zgodna z Intel High Definition Audio
    Intel Wireless Display (WiDi)
    Wi-Fi 802.11 b/g/n/ac
    Moduł Bluetooth
    LAN 10/100/1000 Mbps

Wynik z HijackThis:
    Spoiler:
    Logfile of Trend Micro HijackThis v2.0.5
    Scan saved at 15:11:09, on 17.11.2016
    Platform: Unknown Windows (WinNT 6.02.1008)
    MSIE: Internet Explorer v11.0 (11.00.14951.1000)

FIREFOX: 50.0 (x86 pl)
    Boot mode: Normal

Running processes:
    C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NvContainer\nvcontainer.exe
    D:\#Programy\Unchecky\bin\unchecky_bg.exe
    C:\ProgramData\DatacardService\DCSHelper.exe
    C:\Program Files (x86)\NVIDIA Corporation\NvNode\NVIDIA Web Helper.exe
    D:\#Programy\Steam\Steam.exe
    D:\#Programy\Origin\Origin.exe
    D:\#Programy\VirtualCloneDrive\VCDDaemon.exe
    C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster Cinema\Sound Blaster Cinema\SBCinema.exe
    D:\#Programy\Origin\QtWebEngineProcess.exe
    D:\#Programy\Origin\QtWebEngineProcess.exe
    D:\#Programy\Steam\bin\cef\cef.win7\steamwebhelper.exe
    D:\#Gry\Ubisoft Game Launcher\Uplay.exe
    D:\#Gry\Ubisoft Game Launcher\UplayWebCore.exe
    C:\Program Files\WindowsApps\WirtualnaPolska.OpenFM-RadiodostrojonedoCiebie_2.1.0.0_neutral__thkbbxcrkrpcw\OpenFM.Windows.exe
    D:\#Programy\Mozilla Firefox\firefox.exe
    S:\HijackThis_2.0.5.exe
    C:\Windows\SysWoW64\DllHost.exe

R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,SearchAssistant =
    R0 - HKLM\Software\Microsoft\Internet Explorer\Search,CustomizeSearch =
    O4 - HKLM\..\Run: [VirtualCloneDrive] "D:\#Programy\VirtualCloneDrive\VCDDaemon.exe" /s
    O4 - HKLM\..\Run: [Sound Blaster Cinema] "C:\Program Files (x86)\Creative\Sound Blaster Cinema\Sound Blaster Cinema\SBCinema.exe" /r
    O4 - HKCU\..\Run: [Steam] "D:\#Programy\Steam\steam.exe" -silent
    O4 - HKCU\..\Run: [EADM] "D:\#Programy\Origin\Origin.exe" -AutoStart
    O4 - HKCU\..\Run: [SteelSeries Engine] C:\Program Files\SteelSeries\SteelSeries Engine\SteelSeriesEngine.exe
    O4 - HKCU\..\Run: [Mobile Partner] D:\#Programy\Airbox\Airbox
    O18 - Protocol: tbauth - {14654CA6-5711-491D-B89A-58E571679951} - C:\Windows\SysWOW64\tbauth.dll
    O18 - Protocol: windows.tbauth - {14654CA6-5711-491D-B89A-58E571679951} - C:\Windows\SysWOW64\tbauth.dll
    O23 - Service: Adobe Flash Player Update Service (AdobeFlashPlayerUpdateSvc) - Adobe Systems Incorporated - C:\WINDOWS\SysWoW64\Macromed\Flash\FlashPlayerUpdateService.exe
    O23 - Service: Adobe Genuine Software Integrity Service (AGSService) - Adobe Systems, Incorporated - C:\Program Files (x86)\Common Files\Adobe\AdobeGCClient\AGSService.exe
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\Alg.exe,-112 (ALG) - Unknown owner - C:\Windows\System32\alg.exe (file missing)
    O23 - Service: cFosSpeed System Service (cFosSpeedS) - cFos Software GmbH - C:\Program Files\cFosSpeed\spd.exe
    O23 - Service: Intel(R) Content Protection HECI Service (cphs) - Intel Corporation - C:\Windows\SysWow64\IntelCpHeciSvc.exe
    O23 - Service: Developer Tools Service (DeveloperToolsService) - Unknown owner - C:\Windows\System32\DeveloperToolsSvc.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\DiagSvcs\DiagnosticsHub.StandardCollector.ServiceRes.dll,-1000 (diagnosticshub.standardcollector.service) - Unknown owner - C:\Windows\system32\DiagSvcs\DiagnosticsHub.StandardCollector.Service.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\efssvc.dll,-100 (EFS) - Unknown owner - C:\Windows\System32\lsass.exe (file missing)
    O23 - Service: Elan Service (ETDService) - ELAN Microelectronics Corp. - C:\Program Files\Elantech\ETDService.exe
    O23 - Service: @%systemroot%\system32\fxsresm.dll,-118 (Fax) - Unknown owner - C:\Windows\system32\fxssvc.exe (file missing)
    O23 - Service: HWDeviceService64.exe - Unknown owner - C:\ProgramData\DatacardService\HWDeviceService64.exe
    O23 - Service: IAStorDataMgrSvc - Intel Corporation - C:\Program Files\Intel\Intel(R) Rapid Storage Technology\IAStorDataMgrSvc.exe
    O23 - Service: @oem26.inf,%SERVICE_NAME%;Intel Bluetooth Service (ibtsiva) - Unknown owner - C:\Windows\system32\ibtsiva (file missing)
    O23 - Service: Intel(R) HD Graphics Control Panel Service (igfxCUIService2.0.0.0) - Unknown owner - C:\Windows\system32\igfxCUIService.exe (file missing)
    O23 - Service: Intel(R) Capability Licensing Service Interface - Intel(R) Corporation - C:\Program Files\Intel\iCLS Client\HeciServer.exe
    O23 - Service: Intel(R) Capability Licensing Service TCP IP Interface - Intel(R) Corporation - C:\Program Files\Intel\iCLS Client\SocketHeciServer.exe
    O23 - Service: Intel(R) ME Service - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\FWService\IntelMeFWService.exe
    O23 - Service: jhi_service - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\DAL\jhi_service.exe
    O23 - Service: @keyiso.dll,-100 (KeyIso) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
    O23 - Service: Killer Service V2 - Rivet Networks - C:\Program Files\Killer Networking\Network Manager\KillerService.exe
    O23 - Service: LMS - Intel Corporation - C:\Program Files (x86)\Intel\Intel(R) Management Engine Components\LMS\LMS.exe
    O23 - Service: Micro Star SCM - Micro-Star International Co., Ltd. - C:\WINDOWS\SysWOW64\MSIService.exe
    O23 - Service: @%systemroot%\system32\MixedRealityCapture.exe,-101 (MixedRealityCapture) - Unknown owner - C:\Windows\system32\MixedRealityCapture.exe (file missing)
    O23 - Service: MozillaMaintenance - Mozilla Foundation - C:\Program Files (x86)\Mozilla Maintenance Service\maintenanceservice.exe
    O23 - Service: @comres.dll,-2797 (MSDTC) - Unknown owner - C:\Windows\System32\msdtc.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\System32\netlogon.dll,-102 (Netlogon) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
    O23 - Service: NVIDIA LocalSystem Container (NvContainerLocalSystem) - NVIDIA Corporation - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvContainer\nvcontainer.exe
    O23 - Service: NVIDIA NetworkService Container (NvContainerNetworkService) - NVIDIA Corporation - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\NvContainer\nvcontainer.exe
    O23 - Service: NVIDIA Display Container LS (NVDisplay.ContainerLocalSystem) - NVIDIA Corporation - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\Display.NvContainer\NVDisplay.Container.exe
    O23 - Service: NVIDIA Wireless Controller Service - NVIDIA Corporation - C:\Program Files\NVIDIA Corporation\GeForce Experience Service\nvwirelesscontroller.exe
    O23 - Service: Origin Client Service - Electronic Arts - D:\#Programy\Origin\OriginClientService.exe
    O23 - Service: Origin Web Helper Service - Electronic Arts - D:\#Programy\Origin\OriginWebHelperService.exe
    O23 - Service: PnkBstrA - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkBstrA.exe
    O23 - Service: PnkBstrB - Unknown owner - C:\WINDOWS\system32\PnkBstrB.exe
    O23 - Service: ProductAgentService - Bitdefender - C:\Program Files\Bitdefender Agent\ProductAgentService.exe
    O23 - Service: @%systemroot%\system32\Locator.exe,-2 (RpcLocator) - Unknown owner - C:\Windows\system32\locator.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\samsrv.dll,-1 (SamSs) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
    O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Defender Advanced Threat Protection\MsSense.exe,-1001 (Sense) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Defender Advanced Threat Protection\MsSense.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\SensorDataService.exe,-101 (SensorDataService) - Unknown owner - C:\Windows\System32\SensorDataService.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\snmptrap.exe,-3 (SNMPTRAP) - Unknown owner - C:\Windows\System32\snmptrap.exe (file missing)
    O23 - Service: @%systemroot%\system32\spectrum.exe,-101 (spectrum) - Unknown owner - C:\Windows\system32\spectrum.exe (file missing)
    O23 - Service: @%systemroot%\system32\spoolsv.exe,-1 (Spooler) - Unknown owner - C:\Windows\System32\spoolsv.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\sppsvc.exe,-101 (sppsvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\sppsvc.exe (file missing)
    O23 - Service: Steam Client Service - Valve Corporation - C:\Program Files (x86)\Common Files\Steam\SteamService.exe
    O23 - Service: TeamViewer 11 (TeamViewer) - TeamViewer GmbH - D:\#Programy\TeamViewer\TeamViewer_Service.exe
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\TieringEngineService.exe,-702 (TieringEngineService) - Unknown owner - C:\Windows\system32\TieringEngineService.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\ui0detect.exe,-101 (UI0Detect) - Unknown owner - C:\Windows\system32\UI0Detect.exe (file missing)
    O23 - Service: Unchecky - RaMMicHaeL - D:\#Programy\Unchecky\bin\unchecky_svc.exe
    O23 - Service: Bitdefender Desktop Update Service (UPDATESRV) - Bitdefender - D:\#Programy\Bitdefender\Bitdefender 2016\updatesrv.exe
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vaultsvc.dll,-1003 (VaultSvc) - Unknown owner - C:\Windows\system32\lsass.exe (file missing)
    O23 - Service: @%SystemRoot%\system32\vds.exe,-100 (vds) - Unknown owner - C:\Windows\System32\vds.exe (file missing)
    O23 - Service: @%systemroot%\system32\vssvc.exe,-102 (VSS) - Unknown owner - C:\Windows\system32\vssvc.exe (file missing)
    O23 - Service: Bitdefender Virus Shield (VSSERV) - Bitdefender - D:\#Programy\Bitdefender\Bitdefender 2016\vsserv.exe
    O23 - Service: @%systemroot%\system32\wbengine.exe,-104 (wbengine) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbengine.exe (file missing)
    O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Defender\MpAsDesc.dll,-320 (WdNisSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Defender\NisSrv.exe (file missing)
    O23 - Service: @%ProgramFiles%\Windows Defender\MpAsDesc.dll,-310 (WinDefend) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Defender\MsMpEng.exe (file missing)
    O23 - Service: @%Systemroot%\system32\wbem\wmiapsrv.exe,-110 (wmiApSrv) - Unknown owner - C:\Windows\system32\wbem\WmiApSrv.exe (file missing)
    O23 - Service: @%PROGRAMFILES%\Windows Media Player\wmpnetwk.exe,-101 (WMPNetworkSvc) - Unknown owner - C:\Program Files (x86)\Windows Media Player\wmpnetwk.exe (file missing)

--
    End of file - 9929 bytes

SMART dysków w załącznikach.

0 0