Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Focus Elektronik Galmet - Mało ciepłej wody, szybko się kończy ciepła woda.

17 Lis 2016 17:01 1647 8
  • Poziom 12  
    Witam!

Mam problem z pojemnościowym ogrzewaczem wody. Krótko przybliżę problem z ogrzewaczem. W kwietniu tego roku zakupiłem pojemnościowy ogrzewacz wody FOCUS ELEKTRONIK (SG) w jednym ze sklepów sieci Bricoman. Do tej pory wszystko działało jak należy, bez żadnych zastrzeżeń. Jednak od trzech dni występuje problem w grzaniu wody. Tzn na wyświetlaczu temperatura rośnie w czasie grzania do nastawionej (w moim przypadku 65 st. C). Bojler wyłącza grzanie i w razie potrzeby załącza ponownie, aby dogrzać. Jednak problem polega na tym, że woda z bojlera wylewa się o temperaturze max 47 st. C !! Mimo tego, że na wyświetlaczu wskazanie jest 65 stopni. Próbowałem podnosić temperaturę do 70 st. - efekt jest identyczny.

Przedtem na jednym zbiorniku mogły prysznic wziąć trzy osoby, teraz jedna ledwo może się wykąpać. Proszę o informację co może być przyczyną takiego działania tego ogrzewacza. Niestety jakby tego było mało to gdzieś zapodziała się instrukcja z kartą gwarancyjną. Mam jedynie paragon ze sklepu co może uniemożliwić gwarancyjną naprawę ww ogrzewacza :( Poniżej zamieszczam dane z tabliczki:

Pojemnościowy Ogrzewacz Wody
    Focus Elektronik
    Typ: SG
    Data produkcji: 01-2016
    Nr fabryczny: 16o001969
    Pojemność: 63 l
    Ciśnienie: 6,0 MPa
    Moc grzałki 1,5 kW
    Nr katalogowy: 04500-211973

Ja stawiam najprawdopodobniej na problem ze sterownikiem lub czujnikiem temperatury. Czy ktoś miał podobny przypadek, albo diagnozował podobny? Z góry dziękuję za pomoc i informacje. Pozdrawiam, Tomek.
  • Poziom 35  
    A co pokazuje czujnik temperatury po jednym prysznicu, wtedy gdy woda jest już zimna?
  • Poziom 34  
    Jak na gwarancji to sam nie kombinuj. Zgubiłeś kartę gwarancyjną to udaj głupka i powiedz że karty nie było w zestawie. Paragon jest wystarczającym dowodem.
  • Poziom 35  
    Ale może być tak, że boiler wcale nie jest uszkodzony.
    Ma tylko 63litry, więc to nie za dużo, przy pełnym odkręceniu woda się w nim miesza i stąd obniżenie temperatury. Wcześniej było dobrze bo było cieplej.
  • Poziom 12  
    Witam ponownie. Odpowiadając na pytanie odnośnie temperatury po kąpieli. Właśnie żonka weszła pod prysznic. Przed wejściem temperatura na wyświetlaczu 75 stopni (podniosłem, żeby starczyło jeszcze coś dla mnie potem :) ) Po krótkim prysznicu - naprawdę krótkim temperatura na wyświetlaczu 46 stopni, natomiast zmierzona temperatura wypływającej wody to 40 stopni.
    Mam pytanie jeszcze, czy czujnik temperatury w takich bojlerach elektrycznych są wyjmowane bez spuszczania wody? Czy można zmierzyć jakoś taki czujnik? Sprawdzić jego działanie? Rezystancję w zależności od temperatury?

Jeśli chodzi o małą ilość wody to przedtem nawet w chłodne dni starczało na prysznic dla trzech osób. Podczas odkręcenia baterii na "połowę zakresu" woda w umywalce aż parowała - była wyczuwalnie bardzo gorąca. Teraz ma zaledwie około 50 stopni pomimo wskazań wyświetlacza, który wskazuje 70 stopni.
  • Poziom 35  
    Czujnika bym się nie czepiał, bo wskazuje prawidłowo, jedyne co, to to że może jest w złym miejscu, ale chyba nikt go nie przekładał. Wygląda na zbyt duży przepływ, teraz pewnie potrzeba więcej ciepłej wody niż latem stąd te braki. Boiler ma 60l a pewnie ze 20 idzie na raz.
  • Poziom 12  
    Hmm, zastanawia mnie tylko dlaczego woda wypływająca ma temperaturę około 50 stopni, gdy wskaźnik pokazuje 75 stopni...
    Dodam jeszcze, że grzałka na mierniku pobiera podczas grzania 1,35 - 1,40 kW także tutaj też jest chyba wszystko ok. Coś jest niestety nie za bardzo ponieważ tak jak pisałem wcześniej wcześniej można było kawę parzyć ta wodą, a teraz można wytrzymać z ręką pod "gorącą" woda odkręconą na maxa ( a przedtem miałem ustawiony bojler na 65 stopni, a teraz 75...)
  • Poziom 35  
    Wygląda jakby czujnik był nie w tym miejscu. Te 50 stopni to w którym miejscu mierzysz?
  • Poziom 12  
    Też mi to przeszło przez myśl, że czujnik może być np za wysoko, ale tak jak wspomniałeś wcześniej - nikt nie grzebał w środku bojlera od nowości. Temperaturę wody mierzę w umywalce zaraz pod bojlerem. Jeszcze myślałem, że jakby bojler nie napełniał się do pełna ale to raczej niemożliwe bo wypływ ciepłej wody jest u samej góry :) A możliwe jest, że w tej rurce wypływowej ciepłej wody zrobiła się dziura np w połowie wysokości? Wtedy nie wylewałaby się woda ta najcieplejsza tylko ta ze środka pojemności :) Trochę to chyba niemożliwe.
    Sprawdziłem też czy np bateria nie przepuszcza zimnej wody wraz z ciepłą - zakręciłem pod umywalką zimną wodę i lałem tylko "gorącą" nadal przy temp na liczniku 70 stopni pod strumieniem można spokojnie utrzymać dłoń - a wcześniej była MEGA gorąca. :(

Dla potomnych :) Był wczoraj Pan z serwisu i sprawa została rozwiązana. Mianowicie, przyszedł Pan i wymienił (w zasadzie włożył nową) rurkę która czerpie gorącą wodę z góry zbiornika. Nie chciał niestety powiedzieć co stało się z tą oryginalną, która jest w zbiorniku - ponieważ wyciągnął tylko z niego odcinek 20cm - a włożył rurkę o długości takiej jak cały bojler. Cała operacja trwała około 15 min i teraz wszystko działa jak należy. Pozdrawiam i dziękuję za wszelkie opinie i pomocne słowa.