Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Fibaro Fibaro
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

ACV Kompakt - Podłączenie "pogodówki"

mrtea 17 Lis 2016 17:51 507 7
  • #1 17 Lis 2016 17:51
    mrtea
    Poziom 9  

Witam,
    Witam szanowne grono,

Pokrótce opisze swoją instalację CO
    Piec ACV Kompakt HRE , zasilany propanem z 2 butli 11kg
    Regulator pokojowy Euroster
    Czujnik temperatury AF120 dedykowany do pieców ACV

Powierzchnia domu do ok 50m2, + piwnica ok 10m2 i struch zamknięty 50m2
    Jest ocieplony styropianem i ma plastikowe okna.
    Grzanie odbywa się tylko w sypialni, łazience - drabinka, pokoj z kuchnią są otwarte - 2 grzejniki.
    Instalacja miedź + PEX.
    W piwnicy nie uzywany ale zostawiony awaryjnie stary piec węglowy z miarkownikiem ciągu.
    Woda z bojlera.

Przed podłączeniem pogodówki miałem ustawione na "sztywno" no 50C na piecu.
    W domu temperatura na Eurosterze byla na ok. 21,5C
    Po podłączeniu pogodówki temperatura spadła na piecu do 45C a w domu zrobiło się nie całe 20C
    Dział techniczny ACV powiedział żebym zmienił maksymalną temp. na piecu z podanych 50 na większą więc ustawiłem 75C.
    Jednak usłyszałem też że prawidłowo powinno się zmienić na piecu krzywą grzewczą. Czego nie potwierdził serwisant instalujący piec. Powiedział ze wystarczy zmienić tą sztywną temp. na piecu.

Możecie doradzić co zrobić żeby piec działał jak najbardziej ekonomicznie, w tej chwili zużywam ok 2 butli z propanem na tydzień.
    Czy jestem w stanie sam zmienić krzywą grzewczą jeśli tak proszę o instrukcje jak to wykonać.

pozdrawiam i dziękuję za wszelakie odpowiedzi.

0 7
  • Fibaro
  • #2 17 Lis 2016 21:15
    Felini
    Poziom 18  

Zmiana temperatury zasilana z 50°C na 75°C nic nie dała?
    Jeśli nie obawiasz się ingerować w ustawienia serwisowe, możesz próbować zmieniać inne parametry krzywej grzewczej, np. podnieść min. temperaturę zewnętrzną.

0
  • Fibaro
  • #3 17 Lis 2016 22:45
    mrtea
    Poziom 9  

Zmieniłem na 70 stopni na piecu i automatycznie podskoczyło. Jednak zastanawiam się czy nie lepiej by było po prostu zmienić krzywą .. Takie wymuszenie wyższej temperatury może powodować chyba zwiększenie zużycie gazu?

0
  • Fibaro
  • #5 18 Lis 2016 06:27
    ziomekorko

Poziom 15  

Witam. Kolego istnieje coś takiego jak instrukcja obsługi, w której jest w sposób szczegółowy opisane co i jak się nastawia w krzywej grzewczej. Serwisant przy pierwszym uruchomieniu też na pewno ciebie przeszkolił tylko poco było słuchać i uważać. Sam jestem serwisantem fabrycznym ACV i wiem z doświadczenia że nie prawidłowa praca kotła wynika z braku znajomości obsługi kotła (po cholerę czytać instrukcje toż to przecież strata czasu) lub braku konserwacji. Radzę przeczytać powoli i ze zrozumieniem instrukcje obsługi i nagle wszystko wyda się proste, łatwe i logiczne w nastawach. Możesz też wezwać serwisanta żeby wszystko poustawiał ale na pewno ciebie podliczy za przyjazd i wykonaną prace nie wchodzącą w zakres napraw gwarancyjnych. Obsługi kotła trzeba się nauczyć i dla tego wymyślono instrukcje obsługi.

0
  • #6 18 Lis 2016 11:45
    mrtea
    Poziom 9  

Kolego, serwisant niestety nie przeszkolił mnie w żadnej kwestii zmienienia ustawień K.G
    Wolałem jeszcze tu dopytać co i jak niż próbować na chybił trafił zmieniać ustawienia - po to jest forum dyskusyjne.
    Serwisant z ACV powiedział że żadnej krzywej nie trzeba zmieniać dlatego zapytałem Tu :)

Dodano po 3 [godziny] 11 [minuty]:

Nie będę się bawił sam ustawieniami bo nie chce zepsuć czegoś :)

0
  • Pomocny post
    #7 18 Lis 2016 12:20
    Felini
    Poziom 18  

mrtea napisał:
    [...] Serwisant z ACV powiedział że żadnej krzywej nie trzeba zmieniać [...]

Oprócz zmiany:
    – minimalnej temperatury zewnętrznej
    – maksymalnej temperatury zewnętrznej
    – minimalnej temperatury zasilania
    zmiana temperatury kotła też jest zmianą jednego z parametrów krzywej grzewczej.

Kolega dobrze sugeruje, poczytaj instrukcję (w załączniku), to nie jest wiedza tajemna.
    Instrukcja jest napisana zrozumiale i daje się to ogarnąć bez problemów.
    W ustawieniach serwisowych (par. 5-7) masz wpływ na parametry krzywej grzewczej.

0
  • #8 18 Lis 2016 12:49
    mrtea
    Poziom 9  

Pobawie się ustawieniami i zobacze co i jak :)
    Dzięki za podpowiedź

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo