Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

HGDC 5 - Agregat prądotówrczy o znaczeniu HGDC 5

mucio12c 17 Nov 2016 18:53 924 2
 • #1
  mucio12c
  Level 11  
  Witam jestem od niedawna posiadaczem agregatu problem polega na tym ze po podpięciu szlifierki kontowej szlifierka włącza się wchodzi na obroty ale jest bardzo słaba .Spawarka transformatorowa 160 A pracuje na tym agregacie normalnie. W skrzynce agregatu coś było kombinowane nie ma żadnych kondensatorów, jest jedna mała płytka z mostkiem prostowniczym diody 1A ale ta płytka jest odcięta. Dziwną sprawa jest to ze agregat nie obciążony ma częstotliwośc ponad 200 Hz. Dołączam niżej zdjęcia tabliczki znamionowej prądnicy. Jakby ktoś bym w posiadaniu schematu byłbym wdzięczny. HGDC 5 - Agregat prądotówrczy o znaczeniu HGDC 5 HGDC 5 - Agregat prądotówrczy o znaczeniu HGDC 5 HGDC 5 - Agregat prądotówrczy o znaczeniu HGDC 5
  Dwa kable wystające to do rozruchu silnika
 • #2
  januszx3
  Level 31  
  mucio12c wrote:
  Dziwną sprawa jest to ze agregat nie obciążony ma częstotliwośc ponad 200 Hz

  Agregaty 200Hz , serii HGDC, prod. "Bosch" Eisemann, specjalnego przeznaczenia, do zasilania młotów wyburzeniowych (elektromagnetycznych), stanowią alternatywę układów z kompresorami do zasilania pneumatycznych młotów wyburzeniowych.
  Opis podobnego modelu tej serii: Link
  Zgodnie z w/w opisem, zastosowano generator synchroniczny wzbudzany magnesami trwałymi.
  Widoczny na zdjęciu, rezonansowy miernik częstotliwości 50 Hz, to zbędna i nieprzemyślana przeróbka.
  Opisane w #1 własności urządzeń zasilanych z tego agregatu, są efektem zasilania napięciem o częstotliwości 200 Hz (tj. czterokrotnie większej od znamionowej równej 50 Hz).