Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Telewizor 55 cali do 4000PLN

crais 17 Lis 2016 19:55 438 3
  • #1 17 Lis 2016 19:55
    crais
    Poziom 2  

1. Jak duże jest pomieszczenie w którym ma być telewizor? 15m2
    2. Jak daleko siedzimy od ekranu telewizora? To zależy od 1.5m do 3m. Częściej 3m.
    3. Ile osób zasiada przed telewizorem? 2-3
    4. Czy siedzimy na wprost ekranu czy również bokiem do ekranu? Pod różnymi kątami.
    5. Telewizor ma stać czy ma wisieć? Stać.
    6. Jak słońce świeci w pokoju? Okno prostopadle do TV, ok metr od TV.
    7. Jaki masz obecnie telewizor? Samsung LE32A330J1NXXC
    8. Co chcemy aby telewizor posiadał? Jakiegos Smarta, byleby stabilny TV był. Najlepiej 100Hz, chociaz sporty to oglądam dwa razy w miesiący więc może to nie jest konieczne.
    9. Jaki sygnał będzie podłączony do telewizora? Kablówka przez CI albo dekoder po HDMI.
    10 .Jakie urządzenia ? Komputer, smartfon.
    11. Ile godzin dziennie ma pracować telewizor? Przez pierwszy rok ok 10h dziennie (żona w ciąży i macierzyński) później pewnie z 4-5h.
    12. Czy zdarza się że przez kilka godzin oglądasz tylko jeden program ? Tak.
    13. Jaki rodzaj programów oglądasz najczęściej? Różnie. Mało sportu.
    14. Czy zamierzasz serfować po internecie? Od tego jest komputer lub smartfon. W TV to raczej Netflixy, Iple, TVN Playery itp.
    15. Czy zamierzasz grać w gry - jeśli tak to ile % dziennie? Narazie nie. Moze kiedyś konsola.
    16. Preferencje co do marki? Nie ma.
    17. Preferencje co do wielkości? 55 cali.
    18. Co Cię denerwuje w telewizorach? To, że bywaja ostatnimi czasy niestabilne (android). Oraz to, że w moim budżecie wiekszość jest 50Hz.
    19. Więcej oglądasz wieczorami czy w dzień? Wieczorami.
    20. Do jakiej maksymalnej kwoty planujesz zakup? 4000PLN. Nie dam rady dołożyć.
    21. Jak często wymieniasz telewizory w domu ? 5-6 lat lub jak się wcześniej zepsuje.
    22. Czy korzystasz często z aplikacji internetowych ? Po zakupie TV planuje Netflixa i to co wyżej już wymieniłem. A póki co to Kodi na kompie.

Wiem, że już jest multum tematów pasujących do moich kryteriów. Mam jednak kilka dodatkowych pytań i wątpliwości, dlatego założyłem nowy temat.

Ogólnie rzeczy biorąc po lekturze innych podobnych tematów byłem zdecydowany na Philipsa 55PUS7101. Ale poszperałem parę dni w internecie i pomimo sporej ilości pozytywnych opinii, przeważają jednak te negatywne. Głównie właśnie chodzi o wyżej wymienioną stabilność TV (android). Jako, że przez najbliższy rok głównie żona będzie użytkowniczką TV, nie chce jej wpakować na minę. Jak więc widać mocno zwątpiłem w 7101.

Myślałem np nad Sony 55XD7005, ale ma 50Hz matryce. Czy to naprawdę tak kuje w oczy, nawet jeśli ktoś ogląda mało sportów?

A może lepszy byłby wybór TV FHD ale 100Hz zamiast 4k 50Hz?

Proszę o pomoc i jakieś propozycje/sugestie. Najlepiej własnie najlepsze do tej kwoty FHD 100Hz, 4k 50Hz i 4k 100Hz.

• #2 18 Lis 2016 03:09
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

Android ma być w grudniu już update do 6,0.
    Więc Philips 55PUS7101 za 3999 zł i to z kalibrację jest super wyborem.

Inne modele też są, ale kosztują :
    - Panasonic 58Dx750 za 6250 zł
    - SOny 55XD8505 za 5099 zł
    - Samsung 55KS7000 za 5500 zł
    Kalibracja gratis.

Pytanie czy chcesz dołożyć ?

• #3 18 Lis 2016 08:46
    crais
    Poziom 2  

Problem w tym, że miało być 3500PLN a 4000 to już po dokładce ;-)

A jest gdzieś lista zmian jakie ma wprowadzić android 6 na 7101? Tzn czy można się spodziewać dużych usprawnień w działaniu?

Tak się zastanawiam czy 4000PLN może wystarczy na coś lepszego przy jakiś przecenach zwiazanych z black friday czy cyber monday.... ;-)

LOCOLOCO, planujecie jakieś przeceny w tym okresie? ;-)

Jeszcze jedno pytanie. Jaka w końcu jest matryca w 7101? 8-bit czy 10-bit?

• #4 18 Lis 2016 13:42
    LOCOLOCO
    sprzedawca - konsultant

To nie ma szans na spadek tych cen do 4 tyś zł.
    Philips na dniach będzie Android 6,0. Już widziałem jak gra.
    Tak 7101 - ma 10 bit ale podbite.
    Ceny masz najlepsze w Polsce i dodatkowo z kalibracją i prezentem świątecznym..

Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME