Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Grzejnik łazienkowy - drabinka. Problem z grzaniem.

gavron04 17 Lis 2016 20:24 1611 11
  • #1 17 Lis 2016 20:24
    gavron04
    Poziom 21  

Witam. Posiadam grzejnik drabinkowy w łazience o taki:

Grzejnik łazienkowy - drabinka. Problem z grzaniem. Grzejnik łazienkowy - drabinka. Problem z grzaniem. Grzejnik łazienkowy - drabinka. Problem z grzaniem.

Problem jest taki, że grzejnik w ogóle nie grzeje. Próba odpowietrzenia kończy się 5-10 wylanymi słoikami 0,7l i kilkoma momentami gdzie są strzały z powietrza "kichnięcia". Po takim cyklu przypływ ze ściany do grzejnika robi się ciepły/gorący. Po 15-30s grzejnik jest lekko ciepły. Po kolejnych 30s już jest cały zimny. I tak w kółko.

Mieszkam w bloku na ostatnim piętrze, wszystkie grzejniki oprócz łazienkowego są gorące.

Wydaje mi się, że gdzieś jest obieg za grzejnikiem zakręcony. Każde odpowietrzenie kończy się tym samym.

Interesuje mnie to co mam w ścianie, za "schowkiem" na ostatnim zdjęciu? Od czego jest ten zawór? Rurka robi się ciepła dopiero po odpowietrzeniu.

Pozdrawiam

0 11
  • #2 17 Lis 2016 21:04
    Junior188
    Poziom 12  

Czy ten grzejnik został tam zamontowany przez dewelopera ? Czy może "fabryczne" był w dół ?

0
  • #3 17 Lis 2016 21:06
    gavron04
    Poziom 21  

Z tego co mi wiadomo to montaż wykonała osoba na zlecenie właściciela mieszkania.

0
  • #4 17 Lis 2016 21:09
    Junior188
    Poziom 12  

Znajomy ma bardzo podobny problem, tylko on wie że zamontował wyżej niż było " fabrycznie" a że to ostatnie piętro to mu coś nie wyrabia. Problem zgłoś do administracji budynku, a jeśli jesteś najemcą zgłoś do właściciela.

0
  • #5 17 Lis 2016 21:11
    gavron04
    Poziom 21  

Zglaszalem właścicielowi, stwierdził, ze administracja z tym nic nie zrobi "bo oni się nie znają" ma przyjść jakiś majster, który ma to naprawić. Jak rozmawiałem przez telefon z tym majstrem to stwierdził, że jak odpowietrzanie nic nie daje to ma właściciel zgłosić do administracji..

0
  • #6 17 Lis 2016 21:20
    Junior188
    Poziom 12  

Jeśli posiadasz umowę najmu to doczytaj po czyjej stronie leży naprawa. Jak było w poprzednią zimę ? W starym budownictwie zdarzało się że jak ludzie zakręcali w pionie grzejniki inni odkręcali, to co tydzień na ostatnim trzeba było odpowietrzyć.

Wygląda to na logikę tak, obniżasz opór odkręcając odpowietrznik i ciepła może dotrzeć. Zamykasz tworzy się ciśnienie i ciepła nie dociera.

Nie mniej osobiście polecam walczyć o swoje, w końcu najem za darmo nie jest. A podejrzewam że umowa nie prawi ani słowem o tej awarii. ( Zakładam że masz umowę ? )

0
  • #7 17 Lis 2016 21:22
    gavron04
    Poziom 21  

Umowę mam, naprawy wykonuje właściciel-osoby, które on przysyła.

Mieszkam tutaj 4miesiąc także 1 zima przede mną :)

0
  • #8 17 Lis 2016 21:28
    Junior188
    Poziom 12  

Tym sposobem udzieliłeś Sobie najtrafniejszej odpowiedzi na pytanie ;). Ciśnij drania. Z doświadczenia wiem że najszybciej skutkuje kombinacja przy cenie najmu:
    a) zrobię na własną rękę ale odliczę od czynszu
    b) oczekuje obniżki gdyż przedmiot umowy nie jest pełnowartościowy.

Kto to administruje ? SM, Administrator, Zarząd Wspólnoty ?

0
  • #9 17 Lis 2016 21:29
    gavron04
    Poziom 21  

Na ostatnie pytanie to dopiero jutro odpowiem, bo muszę sprawdzić :)

0
  • #10 17 Lis 2016 21:49
    Junior188
    Poziom 12  

Komuna wiecznie żywa ;) na dole na tablicy będzie info sprawdź kto podpisał albo jakie logo ma nagłówek. Względnie www.google.pl ;)

0
  • #11 19 Lis 2016 18:45
    roman 18
    Poziom 19  

witajcie,kolego odkręć głowicę termostatyczną z zaworu zasilającego i sprawdź czy trzpień zaworu daje się wcisnąć ,jeżeli jest nieruchomo to musisz nim poruszać ,weź szczypce,pociągnij lekko ten trzpień być może grzybek zaworu przylgnął do gniazda. pozdrawiam.

0
  • #12 19 Lis 2016 21:12
    gavron04
    Poziom 21  

Witam. To już sprawdziłem, działa jak należy.

0
  Szukaj w 5mln produktów