Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ford/Fiesta/mk7 - Ford Fiesta Mk7 1.4TDCI- wentylator chłodnicy

grzesiek327 17 Nov 2016 20:26 4551 5
 • #1
  grzesiek327
  Level 10  
  Witam. Mam problem z wentylatorem chłodnicy w Fordzie Fiesta mk7 1.4 TDCI.
  Problem polega na tym że jadąc w trasie np 100km/h - 130km/h włącza się wentylator i pracuje bez przerwy mimo że na zewnątrz jest zero stopni. Gdy się zatrzymam i zgaszę auto, pracuję jeszcze przez ok 2 min. Wentylator pracuje na 2 biegu . Jeżdżąc po mieście wentylator się nie włącza.
 • #2
  Junior188
  Level 13  
  A temperatura silnika stoi w miejscu ? Sprawdź czy nie grzeje się silnik, być może problem leży w silniku a układ zabezpieczenia przed przegrzaniem działa prawidłowo ?
 • #3
  grzesiek327
  Level 10  
  Oczywiście jak to w nowszym aucie - brak wskaźnika temperatury. Chłodnica jest gorąca lecz nie parzy. Płyn jest też gorący ale gdy włożę palec to da się wytrzymać.
 • #4
  Junior188
  Level 13  
  To on jest nie dogrzany jak wkładasz palec i jest ok ;). Tam jest temperatura około 95 do 100 kilku jak załącza wiatrak. Po za tym jak Ty ten korek na gorącym odkręcasz ;). Z metod domowych do wymiany, czujnik temperatury, płyn chłodniczy, termostat ( chociaż niekoniecznie jeśli masz ciepłe nawiewy ok ).

  Jednak takie poszukiwanie na oślep i wyjdzie drożej niż diagnostyka komputerowa.

  Od dawana posiadasz to auto ?
 • #5
  grzesiek327
  Level 10  
  Źle się zrozumieliśmy . Po rozpoczęciu jazdy płyn jest jeszcze na tyle zimny że nie parzy a wentylator już pracuje. W dłuższej trasie jest bardziej gorący . Myślę że ok 90 stopni. Auto mam nie długo . A tam są dwa czujniki ( w chłodnicy i przy termostacie ) ?
 • #6
  grzesiek327
  Level 10  
  odłączałem komputer i sytuacja wygląda tak że wentylator włącza się przy 85 stopniach. i nie pozwala się dogrzać do 95. Brak jakichkolwiek błędów. Wymieniłem czujnik temperatury na wszelki wypadek i też nic. Nie wiem dlaczego komputer włącza wentylator tak szybko. Dpf mógłby się wypalać ale nie przez np 150 km ciągłej jazdy ...