Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sharp lc32ld145v - PILOT - Przestał działać

17 Lis 2016 21:37 699 2
  • Poziom 9  
    Witajcie.

Problem jak w temacie.
    Pilot trochę doświadczony przez życie, ale mimo gleb i przespania się z nim tak, że obudowa pękła nadal działał.
    Ostatnio zaczął fixować bardzo poważnie. Zamontowałem na prawdę nowe (nie z zapasów) baterie i działał znakomicie - nawet z lepszymi kątami niż do tej pory. Niestety po kilku godzinach przestał.
    Rozebrałem i znalazłem
    C1 - elektrolit 10V 100uF - wymieniłem na 16V 100uF
    "Procek" KSL8M151AS16 - nie ma o nim nic w internetach poza jedną chińską stroną
    IR LED - nieznany.
    i rezystor SMD bez jakichkolwiek oznaczeń.

Jak rozpoznać długość fali i model diody IR, bo kondensator już wymieniłem, a na awarię procka nie liczę.
    Jeśli to co wygląda jak rezystor jest bezpiecznikiem to co teraz?
    Mierzyłem to i nawet przy zakresie 20M nie miało przejścia, to kontrolnie zwarłem, ale wtedy dioda jarzyła się cały czas, a baterie po chwili się zauważanie rozgrzały.
    Zaprzestałem dalszego testowania.
    Zepsułem już całkowicie, czy widzicie szansę na reanimację?

Dzięki za wszelkie sugestie.

btw: rozwierając ten element SMD skutecznie odessałem go z płytki i go już nie ma :(
  • Poziom 12  
    Pożycz uniwersalnego i poszukaj czy pasuje. Lub kup jakiś do 40 zł . Po rozebraniu należało wszystkie styki wyczyścić spirytusem i patyczkami (z biedronki- są najlepsze do tego) do momentu aż przestanie barwić patyczek na zielono-żółty kolor. I pilot by działał. W wielu przypadkach wyczyszczenie pilota przywracało jego pełną funkcjonalność.
  • Poziom 34  
    Jesteś pewien, że był to rezystor a nie kondensator? Jeżeli tak naprawiasz, świadczy o kompletnej ignorancji, za naukę się płaci szukaj nowego pilota.