Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Europejski lider sprzedaży techniki i elektroniki.
Proszę, dodaj wyjątek elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Pioneer KEH-2720R - podłączenie sygnału AUX pod sygnał kasety

matek45 17 Lis 2016 22:11 720 6
  • #1 17 Lis 2016 22:11
    matek45
    Poziom 14  

Witam,
    posiadam radio samochodowe Pioneer KEH-2720R i chciałem dorobić sobie możliwość słuchania muzyki z telefonu. Widziałem przeróbki innych osób (ale na radioodtwarzaczach SONY), że podpinali się pod AM lub TAPE.

Podpiąłem się pod SN761027DL (strona 11 załącznika) pod pin 3 i 46 (odpowiednio kanał lewy i prawy). Nie wpiąłem się bezpośrednio pod te piny, tylko wylutowałem nóżki dodatnie kondensatorów (C209 i C210 - na dole strony 10 załącznika) i tam się podłączyłem. Masę podpiąłem pod pin1 układu SN761027DL.
    Skoro wylutowałem nóżki kondensatorów, to sygnał z kasety powinien być odłączony (brak szumów z głowicy). Kaseta jest włożona i działa normalnie (jest PLAY na wyświetlaczu i słychać jak kręci kasetą). Po przełączeniu na radio wszystko ładnie gra - z tym nie ma problemów.

Problem: Po przełączeniu na TAPE i po podłączeniu jacka do urządzenia (telefonu) słychać buczenie (ok 4 buczeń na sekundę) i zero muzyki. Dźwięk jakby traktor jechał :( Jak odłączę kabel to nic nie słychać.

Co robię nie tak? Może powinienem wpiąć się bezpośrednio pod piny SN761027DL (pomijając kondensatory)? Albo wpiąć się jeszcze przed rezystorami (na schemacie obok kondensatorów)?

Jest jeszcze możliwość, że instrukcja KEH-2700R, 2730R diametralnie się różni od KEH-2720R, ale nigdzie nie mogłem znaleźć schematu do tego radia (ale wątpię, bo schemat pasuje do rzeczywistego układu w moim radiu).
    Widziałem, że w innym modelu radia koleś miał odwrotnie ustawione kondensatory (plus od strony scalaka od regulacji głośności). Wtedy wylutował nóżkę "-" i pod nią się podpiął z jack'iem.
    Ja mam minus od strony scalaka i podpinam się pod "+" kondensatora. Może dlatego to nie chce działać? Mam ominąć kondensatory?

Dodaję schemat jak to zrobiłem: czerwonym kolorem zaznaczone są miejsca, gdzie się podpiąłem. Niebieskim kolorem jet miejsce, gdzie został przerwany sygnał (odlutowana nóżka kondensatora). Kolorem żółtym są pokazane ścieżki sygnału z kasety do scalaka.
    Pioneer KEH-2720R - podłączenie sygnału AUX pod sygnał kasety Pioneer KEH-2720R - podłączenie sygnału AUX pod sygnał kasety
    Cały schemat jest tutaj: https://www.elektroda.pl/rtvforum/viewtopic.php?p=3205726#3205726

0 6
  • #2 17 Lis 2016 22:26
    eldomek
    Poziom 17  

Po co te przeróbki, wystarczy kaseta która udaje normalną a z której wychodzi kabelek zakończony wtykiem mini jack.

0
  • #3 17 Lis 2016 22:28
    matek45
    Poziom 14  

Jakość muzyki jest kiepska. Sama kaseta z kabelkiem jest kiepskiej jakości, a głowica w odtwarzaczu też daje coś od siebie. A wiem co mówię, gdyż posiadam taką kasetę.

0
  • #4 17 Lis 2016 22:58
    eldomek
    Poziom 17  

Korzystam z tego długo i nie narzekam, mam nawet kilka i nie zauważyłem różnicy, FM transmiter nie zapewnia takiej jakości jak kaseta. Nie chcę zagłębiać się w szczegóły ale podepnij się pod końcówkę mocy, ściszysz radio i będziesz słuchał to co tam podłączysz.

0
  • #5 18 Lis 2016 05:57
    matek45
    Poziom 14  

Z całym szacunkiem ale Twoje odpowiedzi nie są na moje pytanie. To jest coś w stylu: - "Nie działa mi rower" - "To kup sobie rolki. tez mają kółka. Może nie są tak samo szybkie, ale dają radę! "

Oczywiście dziękuję za pomysł, ale niektóre rzeczy już przemyślałem i chodzi mi o coś innego.

1
  • #6 18 Lis 2016 09:51
    djlj24
    Spec od car audio

Pojawiają się dwa pytania. Gdzie została podłączona masa. Drugie to jaki poziom sygnału podajesz. I jeszcze jednio dodatkowe - czy w chwili testu urządzenie odtwarzające nie jest podłączone do ładowarki.
    Jest jeszcze jedna możliwość - niektóre urządzenia odtwarzające kiepsko chodzą z wysoką impedancją obciążenia podłączoną do wyjścia słuchawkowego (normalnie są tam słuchawki o impedancji 32 omy, a wejście audioprocesora ma około 10 kom). Problem można spróbować zwalczyć dodając jako obciążenie rezystory (warto zacząć od większej wartości). Czasem potrzeba pokombinować z dzielnikiem napięcia - ogólnie powinno dać się jeszcze bufor wejściowy jak to jest w przypadku "prawdziwego" wejścia AUX.

0
  • #7 18 Lis 2016 12:04
    matek45
    Poziom 14  

Masa pokazana jest na drugim rysunku. Podłączane urządzenie to smartfon. W schemacie są rezystory. Spróbuję wpiąć się przed nimi.

0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo