Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Podłączenie wieży PHILIPS BTM 5120 do TV Samsung

lisster 17 Lis 2016 22:27 522 7
  • #1 17 Lis 2016 22:27
    lisster
    Poziom 14  

Witam,

Chciałbym podłączyć mini wieżę PHILIPS BTM 5120 do dość nowego smart TV Samsung.
    Wieża ma z tyłu dwa wejścia na kable cinch oznaczone jako - aux in.
    Na froncie natomiast wejście na kabel mini jack podpisany - audio in.

W TV z tyłu są wejścia audio R/L na cinch.

Po podłączeniu do nich kabli i wpięciu do wieży w miejsce aux in (czyli cinch-cinch) nic się niestety nie dzieje. Nie bardzo rozumiem dlaczego, bo logicznie myśląc powinno to hulać?
    Czy ma to związek z opcją wieży - "Standardy odtwarzania obrazu
    DivX"?
    Widzę, że niektóre modele odtwarzają divix, mój niestety nie.
    Zresztą nie bardzo rozumiem jak wieża może móc odtwarzać obraz?

Udało mi się natomiast połączyć urządzenia wpinając się do TV w wejście słuchawkowe, a w wieży w aux in. Niestety takie połączenie wymaga ręcznego wkładania kabla za każdym razem, co jest dość kłopotliwe.

Kolejną opcją, którą próbowałem było wpięcie się w TV w złącze euro, a w wieży w aux in (kabel euro - cinch). Telewizja faktycznie gra na głośnikach wieży, ale przełączając telewizor na aplikację youtube w głośnikach wieży była już cisza.

Ne znam niestety dokładnej nazwy modelu TV. Nie mam obecnie do niego dostępu, gdyż jest w domu moich rodziców. Proszę o wyrozumiałość. :)

0 7
  • Pomocny post
    #2 17 Lis 2016 22:34
    sosarek
    Poziom 43  

lisster napisał:
    W TV z tyłu są wejścia audio R/L na cinch.

Zgadza się - WEJŚCIA, a nie WYJŚCIA.
    lisster napisał:
    Po podłączeniu do nich kabli i wpięciu do wieży w miejsce aux in (czyli cinch-cinch) nic się niestety nie dzieje

No i nie będzie się nic działo.
    lisster napisał:
    Kolejną opcją, którą próbowałem było wpięcie się w TV w złącze euro, a w wieży w aux in (kabel euro - cinch). Telewizja faktycznie gra na głośnikach wieży, ale przełączając telewizor na aplikację youtube w głośnikach wieży była już cisza.

Ponieważ dźwięk ze wszystkich źródeł jest tylko na wyjściu optycznym telewizora, i jeśli chcesz go otrzymać musisz zaopatrzyć się w konwerter Toslink(optical)-RCA.

0
  • #3 17 Lis 2016 22:35
    niewolno2
    Poziom 39  

Uważasz że TV powinien wystawiać za każdym razem sygnał audio na gnieździe Euro? Było by to zbyt piękne ale tak nie jest. Wszystko zależy od producenta sprzętu, to on o tym decyduje.

0
  • #4 17 Lis 2016 22:56
    lisster
    Poziom 14  

Już wszystko jasne, dzięki :)
    A orientujecie się może do czego służy opcja w wieży - Standardy odtwarzania obrazu - DivX.
    Jakoś nie mogę zrozumieć jak wieża miałaby odtwarzać pliki obrazu divx?

0
  • #5 17 Lis 2016 23:04
    sosarek
    Poziom 43  

lisster napisał:
    do czego służy opcja w wieży - Standardy odtwarzania obrazu - DivX.

Skąd żeś to wziął, bo przejrzałem instrukcję i nie ma tam ani jednego słowa "DivX".

0
  • #8 17 Lis 2016 23:18
    sosarek
    Poziom 43  

lisster napisał:
    W moim modelu wieży tego nie ma, ale np. w tej już jest:

Chociażby dlatego że to inny model, dodatkowo wyposażony w odtwarzacz DVD.

0