Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Toshiba 32LV933G - Pełne wgranie firmware poprzez USB-czy możliwe?

.unknown. 18 Lis 2016 00:29 2199 7
  • #1 18 Lis 2016 00:29
    .unknown.
    Poziom 13  

Posiadam TV Toshiba 32LV933G z popularną w nich usterką - flash Winbond 25Q64BVSI po latach miewa częściową amnezję ;) firmware. Wgranie wsadu od nowa leczy takie TV.

Toshiba udostępnia tylko BIN częściowy jako update do fabrycznej wersji.

Tu na forum jednak można znaleźć pełen 8MB BIN zgrany z tej kostki z tego modelu.

Teoretycznie starczyłoby wziąć programator SIP Flash, nową kostkę lub tamtą nawet użyć i od nowa wrzucić ten wsad, jednak sam TV posiada możliwość aktualizacji firmware.

Pytanie moje - czy ktoś ma wiedzę / próbował wgrać pełen firmware 8MB z użyciem pendrive USB i aktualizacji z menu TV?

Czyli wgranie pełnego pliku BIN (podobnie jak to się robi przy aktualizacji FW plikiem update BIN ~4MB, który TV przyjmuje i nadpisuje część kostki) na pendrive i uruchomienie w menu TV (bo TV się 'jeszcze' włącza w 'większości' prób) procedury aktualizacji - by jednak TV tym razem całą kostkę zapisał od nowa.
    Chodzi o ułatwienie sobie sprawy bez rozbierania TV, użycia programatora itp.
    (jak się nie uda, to i tak się to skończy programatorem i nową kością).

Jako dodatek - w menu serwisowym (wywoływanym bodajże kod 2766 w Aplikacje->Timer wł. z tego co pamiętam) w opcjach można przestawić tryb aktualizacji firmware poprzez USB - z normalnego/standard na FULL.

Pytanie, czy przy FULL TV byłby chętny przyjąć z pendrive pełen 8MB BIN i nim zapisać kostkę, czy jednak tylko update jest możliwy 'niepełnym' BINem bo np podczas pracy niektóre adresy kostki są dla TV nienaruszalne?

Może ktoś próbował, ma wiedzę czy to wykonalne w taki 'łatwiejszy' sposób.

0 7
  • #2 18 Lis 2016 21:04
    .unknown.
    Poziom 13  

Nikt chyba nie ma takiego doświadczenia lub nie chce się podzielić ;)
    więc sam zaryzykowałem czy TV przyjmie wsad;

Niestety nie.

Można wziąć odczytany (zgrany) z kostki 25Q64 właściwy firmware, można wrzucić go na pendrive USB jako plik .BIN (tylko jeden .BIN może znajdować się na pendrive),
    TV go rozpozna i zapyta o aktualizację (tak/nie).

Jednak nawet gdy się zgodzić, rozpoczyna proces aktualizacji, ale nie chce przeskoczyć nawet na 1%, powisi na 0% i wywali błąd, iż 'nie można czytać z nośnika USB' (mimo, że w menu potem widać, że nośnik jest widzialny i ok).

Próbowałem takiej aktualizacji także w trybie FULL, tj gdy w menu serwisowym [2766] aktualizację przestawi się z normal na tryb full. Efekt ten sam.

Może się więc tak nie da tego wykonać, może TV ma za mało podręcznej pamięci by aktualizować z USB cały plik 8MB (same update'y częściowe BIN 4MB przechodzą OK), może kostka 25Q64 w moim TV jest uwalona na tyle, że nie chce się zapisywać a TV tak reaguje. Póki co wygląda, że pozostaje jakikolwiek programator SIP Flash + nowa kostka 25Q64BVIS, wgrać tak wsad i lutować w TV :(

0
  • #3 10 Gru 2016 19:31
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

Nie ma co kombinować, ponieważ amnezji dostają owe 25Q64, które trzeba wymienić na nowe, zaprogramowane programatorem i nic tu nie da przynajmniej na dłużej żadna "full opcja" upgradu po USB.

0
  • #4 28 Gru 2016 21:09
    multi72
    Poziom 7  

Jest możliwe , musisz dysponować softem serwisowym . Kiedyś znalazłem do innego modelu

0
  • #5 30 Gru 2016 20:15
    sabret
    Poziom 20  

multi72 napisał:
    Jest możliwe , musisz dysponować softem serwisowym . Kiedyś znalazłem do innego modelu

A chocby nawet co Ci da upgrade jak masz uszkodzona SPI 25Q

0
  • #6 02 Sty 2017 21:03
    multi72
    Poziom 7  

sabret napisał:
    multi72 napisał:

Soft serwisowy to nie upgrade , jest to software "samo startujące"
    A da to , że można zamontować czystą pamięć do TV i zaprogramować z klucza

0
  • #7 03 Sty 2017 17:26
    tomasz wojcicki
    Poziom 19  

Polecam kupno programatora za 15 pln np. CH340 i po problemie.

0
  • #8 03 Sty 2017 19:35
    mailo
    Poziom 25  

multi72 napisał:
    sabret napisał:
    multi72 napisał:

Soft serwisowy to nie upgrade , jest to software "samo startujące"
    A da to , że można zamontować czystą pamięć do TV i zaprogramować z klucza

Powiadasz, że procesor ma zaszytą obsługę USB z systemem plików np FAT32 ?

0