Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jura Impressa Z5 - myli wylewki kawy

luigiano 18 Nov 2016 14:15 1458 2
    luigiano
    Level 10  
    Witam
    Mam problem z ekspresem Jura Impressa Z5, przy zaparzaniu kawy z mlekiem potrafi nalać kawę środkową wylewką, a nie boczną (dedykowana do kaw z mlekiem) i na odwrót (tj. espresso idzie wylewką kaw z mlekiem). Nie ma wycieków, zaparzacz świeżo po konserwacji i wymianie uszczelek na obu tłokach. Odpowiedzialny za wybór wylewek jest elektromagnes 20 V DC popychający dźwignię, na której jest kolanko podłączone wężykiem do zaparzacza. W pozycji neutralnej (0 V) kawa powinna iść środkową wylewką, w pozycji drugiej (załączony elektromagnes) - boczną. Mam wątpliwości czy na w/w kolanku nie powinno być uszczelki (w sieci brak serwisówek i schematów złożeniowych), jest to rozwiązane chyba lejkowo, ale w poziomie, także kawa może lecieć złym kanałem (z uszczelką nie wystąpiłby "efekt lejka"). Elektromagnes wydaje się być sprawny, napięcie przy zmianie wylewki to ok. 19VDC. Uszczelka na zdjęciu służy jako tłumienie dźwigni.

Czy spotkaliście się z takim problemem? Proszę o pomoc

Pozdrawiam
    Jura Impressa Z5 - myli wylewki kawy
    Józef Ornatowski
    Level 13  
    Witam.
    Musisz bardzo dokładnie umyć cały element, który masz na zdjęciu i przy otwartym ekspresie sprawdzić działanie tego elementu. Jeśli nie będzie działał prawidłowo raz na kawę czarną raz na mleczne, trzeba będzie wymienić.
    Polecam się w częściach lub poradach.
    luigiano
    Level 10  
    Witam
    jeszcze przed postem kolegi Józefa elementy dokładnie wyczyściłem, sprawdziłem też elektromagnes z dźwignią, testowałem cały dzień i działa. Podejrzewam, że przyczyną było przyblokowanie albo tej czarnej dźwigni albo gdzieś na elektromagnesie
    Pozdrawiam