Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Lenovo Yoga Home 500 - Pytanie dotyczące portu HDMI-in (wejście)

QuentinFinnick 18 Lis 2016 15:12 651 4
  • #1 18 Lis 2016 15:12
    QuentinFinnick
    Poziom 2  

Cześć,
    Przyznam się szczerze, że dopiero teraz zrozumiałem, że jest kilka typów portu HDMI. Jestem zainteresowany kupnem Lenovo Yoga Home 500, który ma port HDMI-in. W związku z tym mam pytania, które starałem się znaleźć tutaj i w Google, ale bezskutecznie.

1. Jeśli sprzęt AIO ma tylko jeden port HDMI-in, 3xUSB to jest jakaś możliwość aby sygnał wychodził z laptopa do np. TV? Jakiś adapter? Cokolwiek?
    2. Czy jest możliwość pracowania na takim sprzęcie (z HDMI-in) na kilku monitorach?

Z góry dziękuję za odpowiedzi.

0 4
  • Pomocny post
    #2 18 Lis 2016 16:15
    Polon_us
    Poziom 40  

Jest taka możliwość. Mam tu na myśli adaptery video oparte na wyjściu USB.

Przed kupnem ewentualnego adaptera kolega musi wiedzieć:
    1 - jakie wejście będzie wykorzystywane w TV
    2 - czy dane urządzenie ma sterowniki pracujące pod daną wersją Windows, którą owa Yoga ma zainstalowaną. Również trzeba upewnić się do wersji 32-bit i 64-bit.

QuentinFinnick napisał:
    2. Czy jest możliwość pracowania na takim sprzęcie (z HDMI-in) na kilku monitorach?

Widziałem zewnętrzne karty oparte na USB, które potrafiły obsłużyć 3 monitory.
    Lecz proszę zdawać sobie sprawę, że ceny ich nie są niskie.
    I jest bardzo wątpliwe, żeby obraz video z źródła podłączonego do HDMI-in będzie przeniesiony na urządzenia zewnętrzne (np. TV) poprzez USB.
    Sygnał z tableta jako takiego i owszem, ale z HDMI-IN wątpię.

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lis 2016 05:28
    Polon_us
    Poziom 40  

sosarek napisał:
    To wyjście HDMI

Stanę tutaj w obronie autora tematu :)

Strona Lenovo wyraźnie pokazuje, że te gniazdo HDMI jest gniazdem wejściowym -> Link

Również można znaleźć testy tego urządzenia, gdzie autorzy wyraźnie piszą,

"… and on the left hand side is a Multi-Card Reader, Audio 3.5mm Jack, Three USB 3.0 ports, a HDMI in (so you can just use this as a monitor) and power in, .. "

Co w moim swobodnym tłumaczeniu brzmi " HDMI In (także możesz użyć to jako monitor) ... "

Adres powyższej opinii -> Link

Widać tu sprzeczności w opiniach/testach podanych przez kolegę @Sosarek i mnie.

Osobiście, bardziej wierzyłbym producentowi danego urządzenia :)

0
  • #5 19 Lis 2016 19:56
    QuentinFinnick
    Poziom 2  

Dziękuję za odpowiedź. Trochę to już jest mniej skomplikowane dla mnie. Na chwilę obecną i tak wstrzymam się z kupnem, ale z przyjemnością poszerzę wiedzę na temat tych portów :)

0