Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

wózek rak - stuki przy pracy hydrauliki

18 Lis 2016 18:59 1329 9
  • Poziom 5  
    Witam wszystkich.
    Mam problem z wózkiem widłowym RAK. A mianowicie:
    Pod obciążeniem:
    - gdy podnoszę i opuszczam widły słychać jak by "stukot"
    - gdy "biorę na siebie" i "od siebie" widły to słychać to samo.
    - gdy podniosę na max lub odchylę stukot jest dużo większy.

Bez obciążenia:
    - gdy podnoszę jest cisza
    - gdy opuszczam stuka
    - gdy "biorę na siebie" stuka
    - gdy "od siebie" nie

Nowy olej, nowy filtr

Czytając forum znalazłem coś o regulacji ciśnienia na rozdzielaczu.
    Wiem że nikt tu z "fusów nie powróży" ale może ktoś doradzi coś co mi pomoże naprawić to "ustrojstwo" bo nie wiem jakie mogą być skutki dalszej pracy z takimi objawami.

Liczę na pomoc i pozdrawiam
    Łukasz
    Darmowe szkolenie: Ethernet w przemyśle dziś i jutro. Zarejestruj się za darmo.
  • Poziom 32  
    Witam, skoro podnosi to raczej hydraulicznie sprawny,szukaj na rolkach prowadących maszt i karetke mozliwy luzy na sworzniach siłowników pochyłu lub zawiesia masztu,wózek wiekowy więc rolki masztu też pewnie najlepsze lata mają za sobą, ale zacznij od karetki łom i zobacz czy nie ma luzu, nie smaruj masztu musi być wewnatrz czysty bo rolki mają się toczyć a nie ślizgać,najczęstrza przyczyna zużycia i kardynalny błąd serwisowy,powodzenia
  • Poziom 5  
    Dzięki za pomoc. Tylko te stuki słychać raczej z tyłu, od pompy.
  • Poziom 5  
    No właśnie zawieszenie to raczej nie jest bo jak stoi i chodzi na wolnych czy na wyższych obrotach to jest cisza, tylko jak widły działają i jest to taki głuchy, metaliczny stukot.
  • Poziom 12  
    Witam. Bardzo mało opisałeś gdzie słychać stukot. Sprawdż sprzęgło pompy olejowej. Pompa hydrauliczna zasilana jest od kola pasowego walu korbowego silnika poprzez sprzęgło wykonane z kwadratowej plastikowej płytki. A może po prostu pompa się poluzowała.
  • Poziom 5  
    slaaw68 napisał:
    Witam. Bardzo mało opisałeś gdzie słychać stukot. Sprawdż sprzęgło pompy olejowej. Pompa hydrauliczna zasilana jest od kola pasowego walu korbowego silnika poprzez sprzęgło wykonane z kwadratowej plastikowej płytki. A może po prostu pompa się poluzowała.

No właśnie wszystko się zaczęło gdy wymieniłem to sprzęgło (tą płytkę). Pompa przykręcona. A czy ta płytka ma mieś luz osiowy (wzdłuż wałka) czy ma być skręcona pomiędzy tymi dwoma "łapami" na siłę?
    W "łapy" mocujące ją weszła bez żadnych luzów.
  • Poziom 5  
    Rozebrałem to ustrojstwo po raz trzeci. Winna jednak była płytka. Moje pytanie brzmi: czy ma ktoś jakiś patent aby tą płytkę czymś zastąpić co by się tak nie "wytłukła"?
  • Poziom 5  
    Znowu się tłucze!!!! Czy jest ktoś w stanie podać mi jakieś rozwiązanie na zastąpienie tej płytki czymś bardziej trwałym lub jakiś patent na inne rozwiązanie?!!!

Pomocy bo mnie zaraz po.....li!!!!!!
  • Poziom 27  
    wycięte są już obudowy tej kostki ,teraz tylko demontaż , napawanie i frezowanie lub wymiana na nowe ,a ta kostka to jest z płyty textolitowej i wymienia się bardzo łatwo