Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Czajnik Holden - Grzeje tylko do około 80 stopni

18 Lis 2016 19:49 1623 6
  • Poziom 4  
    Witam.
    Czajnik firmy Holden.
    Czajnik grzeje do określonej temperatury, po czym się wyłącza i niezagotowywuje do końca wody. Dioda sygnalizująca , że woda się gotuje również się wyłącza, a przycisk nie "odbija" co jest niebezpieczne, bo jeśli woda ostygnie to samoczynnie włącza czajnik.
    Wszystko wydaje się być w porządku, styki na podstawce też całe.
  • Poziom 33  
    GetBigPayout napisał:
    Wszystko wydaje się być w porządku, styki na podstawce też całe.

Nie w porządku wydaje się być wyłącznik. Do sprawdzenia, regulacji lub wymiany.
    GetBigPayout napisał:
    przycisk nie "odbija" co jest niebezpieczne, bo jeśli woda ostygnie to samoczynnie włącza czajnik.
    . Wszystko już zostało powiedziane.
  • Poziom 4  
    A co z wyłączaniem sie czajnika gdy jeszcze woda sie nie gotuje?
  • Pomocny post
    Poziom 33  
    Za to kiedy czajnik się wyłączy odpowiada bimetal umieszczony w konstrukcji czajnika, odpowiedzialny za "odbijanie" wyłącznika, źle wyregulowany lub uszkodzony powoduje że czajnik działa jak żelazko, lub gotuje wodę bardzo długo zanim wyłącznik odbije, lub nie odbije wcale co po wygotowaniu wody spali grzałkę (oby tylko)
  • Poziom 4  
    W końcu miałem chwilę, żeby go rozebrać.
    Załączam zdjęcie, niestety nie może ono wszystkiego pokazać, nie wiem n jakiej zasadzie mógłby to wyregulować. Dodam, że czajnik za pierwszym razem (po kilku godzinach) normalnie zagotowuje wodę, lecz w przeciągu tego czasu ponowne zagotowanie wody jest niemożliwe, nie pomaga wlanie zimnej wody, nawet kilkukrotnie, żeby zbić temperaturę.
    Czajnik Holden - Grzeje tylko do około 80 stopni
  • Specjalista AGD
    Środek czajnika odkamieniony?
  • Poziom 4  
    Próbowałem kwaskiem cytrynowym, ale "osad-kamień" pozostał, jutro zajmę się tym bardziej profesjonalnie :)
    Dzięki za odpowiedź.