Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Jaki dysk do laptopa? hdd, hybryda do troche ponad 300zl lub SSD do 400zl?

18 Nov 2016 20:51 708 6
    User removed account
    User removed account  
    tikka.masala
    Level 20  
    pawel_30 wrote:

Rozwazam kupno takze dysku SSD. Czytalem ze te dyski sa zdecydowanie mniej awaryjne od mechanicznych, a na minus, ze ewentualna naprawa takich dyskow jest zdecydowanie drozsza i trudniej z nich odzyskac dane w przypadku utraty.Co o tym sadzicie?

Zawsze możesz robić backup.
    siewcu
    Level 34  
    SSHD nie kupuj, to HDD z dołożoną kością flash robiącą za coś podobnego do cache, gdzie trafiają pliki, o których system sterujący myśli, że ich umieszczenie tam przyśpieszy pracę na komputerze. Czy przyśpiesza faktycznie? Nie, ja mając porównanie SSHD i HDD nie widziałem różnicy. Moją propozycją jest to co napisał kolega wyżej, czyli SSD + backup ważnych danych, lub, jeśli jest możliwość - dwa dyski. Ja tak mam, SSD w slocie HDD i HDD zamiast napędu. Coś za coś, ale wrażliwe dane trzymam na HDD, a system i aplikacje na SSD - jest szybko, sprzęt zdecydowanie odżył. Kupiłem osobiście Cruciala MX200 250GB, ale być może jest lepsza propozycja...
    tikka.masala
    Level 20  
    Jak masz laptopa z napędem CD/DVD to zawsze możesz dokupić kieszeń na HDD, wyciągnąć napęd optyczny i włożyć kieszeń z HDD. Ja mam napęd CD/DVD na USB i używam go raz na pół roku...
    cxzcxz123
    Level 32  
    Dwa dyski najbardziej godne polecenia to GoodRam Iridium Pro 240 GB oraz Crucial MX200 250 GB. Którykolwiek z nich byś nie wybrał to według mnie będziesz zadowolony. Obydwa to topowa wydajność w swojej klasie cenowej. Ja osobiście wybrałem Iridium Pro, gdyż ma 5 lat gwarancji i jest trochę tańszy.

Więcej możesz sobie poczytać w tym temacie:
    https://www.elektroda.pl/rtvforum/topic3273531.html
    siewcu
    Level 34  
    Miałem podobny dylemat i wziąłem Cruciala, pomimo tego, że trochę droższy. Goodram miał gorsze wyniki w różnych testach i był duży problem z dostępnością.