Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

DVB-T - Nagły zanik sygnału.

ML909 18 Nov 2016 21:36 735 3
 • #1
  ML909
  Level 2  
  Witam. Mam problem polegający na tym, że z dnia na dzień zanikł mi sygnał telewizji naziemnej. Sprawa jest o tyle dziwna, że podłączając kabel do gniazdka i do telewizora wyskakuje mi komunikat "brak sygnału lub zbyt słaby sygnał". Natomiast gdy rozkręciłem gniazdko i podłączyłem kabel, który używam do połączenia telewizora z gniazdkiem bezpośredni do kable koncentrycznego to wyszukało mi kilka kanałów i mimo słabej jakości telewizja jest odbierana. Możliwe, że gniazdko się zepsuło? Czy może problemu szukać gdzie indziej.
 • #2
  _kli_
  Level 39  
  Stosunkowo mało informacji o instalacji:
  - jaka instalacja - indywidualna czy zbiorcza?
  - jeżeli indywidualna, to jaka antena - pasywna czy ze wzmacniaczem?
  - po ominięciu gniazda sygnał ma takie same parametry jak wcześniej czy gorsze?
 • #3
  ML909
  Level 2  
  -instalacja zbiorcza
  -po ominięciu gniazda jakość jest gorsza (kabel z puszki jest zbyt krótki, by podłączyć go bezpośrednio do telewizora, więc połączyłem to kablem, który normalnie podłączam do gniazda)
 • #4
  _kli_
  Level 39  
  ML909 wrote:
  kabel z puszki jest zbyt krótki, by podłączyć go bezpośrednio do telewizora, więc połączyłem to kablem, który normalnie podłączam do gniazda

  W jaki sposób połączyłeś kable?
  Jeżeli po ominięciu gniazda sygnał jest gorszy niż był poprzednio, to jest problem w instalacji między anteną a gniazdem. Zapytaj sąsiadów - jak jest u nich? Skoro jest to instalacja zbiorcza, zgłoś problem w administracji budynku.