Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Makro do odświeżania danych

18 Lis 2016 21:56 1584 5
  • Poziom 3  
    Witam,

Używam raportu w EXCEL (querying microsoft sql server 2012) który zaciąga dane z serwera zewnętrznego. PO wyłączeniu raportu i włączeniu ponownie dane są zaciągane, tak samo sytuacja ma się jak kliknę na ikonę "Refresh Sheet" HistClient w zakładce "HISTORIAN". Chciałbym dowiedzieć się czy jest możliwość stworzenia programu w makro który będzie automatyczne pobierał dane z serwera zewnętrznego gdy arkusz jest włączony np.co 10minut. Czy jest takie coś możliwe?
  • Poziom 3  
    Próbowałem w ten sposób ale opcja właściwości połączenia mam nieaktywne :/
  • Poziom 3  
    W załączniku przesyłam skan z excela z zainstalowanym dodatkiem Historian Client Workbook. Mój problem polega na tym , że jak klikam na ikonę "Refresh Sheet" w zakładce historian to zaciąga mi dane z serwera zewnętrznego. Czy istnieje możliwość żeby w makro napisać program żeby który po naciśnięciu przycisku zaktualizuje dane. Polecenie refreshall nie działa.
  • Poziom 35  
    Witam ponownie!

Na początku wyjaśniam, że nie korzystam z wersji office powyżej 2010 :cry: i nie znam niuansów dodatku Historian Client Workbook.
    Jednak na moje wyczucie Excela - prezentowany na obrazku problem jest iluzoryczny :D - prezentujesz obrazek :?: pustego arkusza, który prawdopodobnie nie ma żadnych łączy czy połaczeń - trudno się dziwić, że taki arkusz "nie chce nic zaciągać" :|

Pokaż plik excela, lub plik połączenia to można wtedy próbować ocenić co i dlaczego nie działa zgodnie z oczekiwaniami ?

W funkcjonowaniu zdalnych połączeń często zawodzi prawidłowe ustawienie referencji - szczególnie wtedy jeśli ćwiczymy połączenia między różnymi wersjami offica.
  • Poziom 3  
    Witam,

Generalnie jest to plik excela gdzie w poszczególnych komórkach "zaciągane" są dane z hosta z podanego adresu. Dane są odświeżane poprzez dwa sposoby: 1 - zamknięcie i otwarcie excela, 2 - naciśnięcie przycisku Refresh Sheet w dodatku (zakładce) historian. Chciałbym aby excel sam aktualizował w zadanym okresie czasu (np.co 0,5h) dane z hosta. Dodam, że zwykły wpis w makro refreshall nie działa i nie zaciąga mi tych danych.

pozdrawiam

Dodano po 29 [minuty]:

W załączniku załączam arkusz z formułami gdzie następuje "zaczytywanie" danych. Tak jak wspomniałem jest to możliwe tylko poprzez wyłączenie i ponowne włączenie excela oraz naciśnięcie przycisku refreshsheet w dodatku historian. Ja chciałbym żeby excel sam aktualizował te dane.

pozdrawiam