Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Denon AVR-X1000 - brak połączenia z TV-Boxem T95N Android

fox34 18 Lis 2016 23:20 432 4
  • #1 18 Lis 2016 23:20
    fox34
    Poziom 2  

Witam.
    Ostatnimi dniami zakupiłem amplituner Denon AVR-X1000 i chciałbym podłączyć do niego TV-BOXa T95N MX+ 64BIT Android 5.1 Smart TV 4K BOX 8GB ROM. Po podłączeniu przez HDMI nic nie widać na ekranie tv, tylko napis brak sygnału.
    Kabel sprawdzałem i po podłączeniu bezpośrednio do tv działa bez zarzutu. Poprosiłbym o podpowiedź, co może być nie tak lub co muszę zmienić.

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Lis 2016 06:40
    Polon_us
    Poziom 41  

Proszę podać:

1 - do którego wejścia Denon (rodzaj/oznaczenie) podłączone było to urządzenie - ten TV-Box
    2 - jakie wejście było wybrane w wzmacniaczu wtedy?
    3 - do jakiego gniazda w wzmacniaczu podłączony jest telewizor?
    4 - do jakiego gniazda podłączony jest wzmacniacz w telewizorze?
    5 - producent/model telewizora
    6 - czy telewizor/wzmacniacz korzystają z HDMI-CEC i/lub ARC?

Proszę odpowiedzieć zwięźle i precyzyjnie.

0
  • #3 19 Lis 2016 08:26
    fox34
    Poziom 2  

1 próbowałem pod 2 DVD i 4GAME
    2 ustawiony był wtedy odpowiednio na dvd i game
    3 telewizor podłączony jest pod hdmi QUT
    4 w telewizorze amplituner podłączony jest pod gniazdo hdmi in 1
    5 telewizor to Samsung LE37B530P7W
    6 ?
    zaznaczę tylko ze w tej konfiguracji co mam podłączone działa mi dekoder sat wyświetlane na ekranie są funkcje amplitunera np;radio internetowe, a ten tv box jak by nie było w ogóle podłączone, nie wykrywa nic. Czy przez system ANDROID który jest na tym urządzeniu może nie łączyć się z amplitunerem?

0
  • Pomocny post
    #4 19 Lis 2016 09:44
    Polon_us
    Poziom 41  

Hmm..

Mając te urządzenie podłączone do telewizora proszę obniżyć rozdzielczość wyjściową sygnału video w tym urządzeniu np. 720p.
    To tak dla celów testowych. Następnie podłączyć do wzmacniacza i sprawdzić, czy to przyniosło efekt.
    Również można podłączyć te urządzenie do wejścia w Denonie, gdzie w tej chwili podłączony jest dekoder SAT.

Proszę pamiętać, aby wszelkie przełączenia HDMI wykonywać przy wyłączonych wszystkich urządzeniach.

0
  • #5 19 Lis 2016 22:14
    fox34
    Poziom 2  

niestety nie wiem jak zmniejszyc na 750p a podlączenie pod hdmi tv sat nic nie dalo

Dodano po 9 [minuty]:

i jeszcze jak bys mógł mi podpowiedzieć dla czego dzwięk z dekodera jest dwa razy cichszy od tego z radia

Dodano po 2 [godziny] 22 [minuty]:

dzięki za pomoc, już znalazłem przyczynę był wadliwy kabel HDMI jeszcze tylko ten dzwięk z dekodera dla czego aż tak cichy czy kabel optyczny poprawi głośność ?

0