Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

fabryczne klejenie wyświetlaczy do ramek (korpusów)

Jarek2140 19 Nov 2016 00:23 2274 2
 • #1
  Jarek2140
  Level 24  
  Witam

  Już dosyć długi czas zastanawiam się, jak producenci typu SONY / SAMSUNG / HUAWEI przyklejają wyświetlacze do korpusów (ramek). Zajmuję się serwisem od 5 lat, wszytko, pięknie ładnie, zazwyczaj kleję to na klej B7000 i trzyma idealnie, ale zawsze jest dużo czyszczenia w "szczelinach" bo klej zawsze wyleci i żeby wyglądało idealnie to sporo czasu traci się na czyszczeniu... Nigdy nie będzie tak mocno trzymało jak dała fabryka, rozbierając np: samsunga galaxy s5, czy s4 lub inny to są mega problemy z wyciągnięciem lcd, widać, że jest to klejone na gumowych uszczelkach /taśmach ale one są milion razy mocniejsze niż które kolwiek na allegro itp. Skąd Oni to mają? sami produkują? nawet niby oryginalne uszczelki z allegro nie trzymają w ogóle, czasami jak się zakłada klapki z fabrycznie naniesionym klejem to 80% klapek odpada sama, gdzie nie może czegoś takiego być, więc klej b7000 wygrywa ze wszystkim , ale chciałbym się dowiedzieć skąd producenci to mają, takie mocne taśmy.. a może zgrzewane są po próżnią i temperaturą i dlatego tak to dobrze trzyma? Ktoś z Was może ma jakieś informacje na ten temat? :)
 • #2
  tonk
  GSM specialist
  Poniewaz miedzy lcd a korpusem idzie jeszcze jedna uszczelka-tasma i dopiero do niej lcd z naniesionym klejem, b7000 jest bardzo dobrym klejem jednak ciezko go ponownie odebrac :p
 • #3
  nodeb3
  Level 12  
  Spróbuj tak:
  oryginalna uszczelka - tylko magboss oferuje najwyższej jakości uszczelki. Jak nie ma w magbossie to hurtowniagsm jak również nie będzie to zastosuje b7000 lub taśmy montażowe, bo szkoda kasy na uszczelki z innych źródeł niż podałem. Po wklejeniu zatosuj zaciski na 24h i będziesz miał tak zrobione telefony, które nie były naprawiane. Zacisków daje 14sztuk i jest super.

  https://www.castorama.pl/produkty/narzedzia-i...iski-sprezynowe-wolfcraft-microfix-30-mm.html