Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Sprężarka dla amatora, brać olejową. Jaka jest różnica? Nowa, czy używana?

19 Lis 2016 09:46 1086 8
  • Poziom 15  
    Koledzy, Koleżanki. Czytałem podobne tematy tu i na innych forach.
    Staje przed zakupem sprężarki, ale kompletnie się na tym nie znam, czytałem,że lepiej brać olejową. Jaka jest różnica? Nowa, czy używana? Budżet niewielki. Będzie i potrzebna w najbliższym czasie, do pomalowania lakierem płyt. Niewiele, jakieś 40m2. Do czego później? Nie mam pojęcia. Może koło dopompować w samochodzie. Nic szczególnego. Zależy mi na czymś tanim. Nie wiem, jaki zbiornik, 24l?Chciałbym żeby nie zajmowała dużo miejsca, bo go nie mam.
    Znalazłem w najbliższej okolicy:

https://www.olx.pl/oferta/einhell-kompresor-s...-ac-200-24-red-CID628-IDigNYp.html#f390c297f7

https://www.olx.pl/oferta/sprezarka-kompresor...o-ol-200-topex-CID628-IDcHYdx.html#ddd3d314bf

Co na to powiecie?
  • Poziom 20  
    Minimum to kompresor o pojemności 50l i wydajności 200l/min na ssaniu, około 170l/min efektywnie, z tym że dużych elementów nie pomalujesz takim kompresorem

Wskazane jest by kompresor miał pompę dwu tłokową ze zbiornikiem min. 100l. Wydajność efektywna takiego kompresora powinna być około 300-400l/min. Kompresor musi być na tyle wydajny by podczas stale wciśniętego spustu pistoletu nie spadało ciśnienie na manometrze pod pistoletem.
  • Poziom 20  
    Takie kompresory nadają się żeby napompować koło, aerograf itp...

Poszukaj przynajmniej 50l , na 24l nie pomalujesz więc szkoda kasy.
  • Poziom 20  
    Wszystkim da się pomalować, nawet pędzlem, tylko zależy jaki efekt końcowy chce się uzyskać. Dobrej jakości połysk bez efektu skórki pomarańczy na tym kompresorze nie uzyskasz nawet używając profesjonalnych pistoletów. Z twojego postu wynika że chcesz pomalować płyty MDF na fronty meblowe, gdzie jednak dobrej jakości połysk jest wskazany.

W pierwszym moim poście wskazałem Ci niezbędne minimum na początek do nauki, w dalszej części wskazałem parametry przy których da się już lepiej malować a to i tak też jest minimum. Kup, spróbuj i przekonaj się sam. Moim zdaniem nie osiągniesz dobrych rezultatów na 24l.