Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Polsat cyfrowy - Próba ustawienia antemy

19 Nov 2016 16:56 1320 15
  • Level 12  
    Witam.
    Próbuję ustawić antenę kupiłem polsat cyfrowy i za grzyba nie chce nic złapać.
    Jak bym nie kręcił tą anteną tak na tv siła sygnału czy tam tego drugiego paska ani nie drgnie.
    Kierunek mam dobry bo widzę jak ma sąsiad ustawioną mieszka zaraz koło mnie. Pewnie kwestia tutaj czegoś innego tylko czego i dziwne, że te paski ani drgną z siła sygnału.
    [30.03.2021, darmowy webinar] Nowoczesna diagnostyka maszyn, monitorowanie i przewidywanie awarii. Zarejestruj się
  • Level 27  
    Skoro siła jest a jakości nie ma, to najprawdopodobniej ustawiłeś na nie tą satelitę, np. złapałeś Astrę zamiast HotBird.
  • Level 35  
    Pomiędzy anteną a dekoderem/telewizorem jest kabel, na jego końcach tzw "F-ki". Poprawnie założone?
  • Moderator on vacation ...
    3.1.16. Publikowanie wpisów zawierających pytanie/zgłoszenie problemu, na które udzielono już poprawnej odpowiedzi. Przed publikacją wpisu Użytkownik zobowiązany jest do sprawdzenia za pomocą wyszukiwarki Forum, czy dany problem był już poruszany.
  • Level 12  
    Właśnie, że nie ma nic ani siły ani jakości ile i jak bym nie kręcił to ani siła ani jakość nie drgnie.
    Tak jak na foto mam wszystko ustawione tak było w oryginale.
    A i w konwerterze są dwa miejsca na kabel czy to ma znaczenie do którego wpiąłem czy nie?
  • Level 35  
    Jaki konwerter?

Powinieneś podać szczegóły tej instalacji.
  • Level 12  
    Tzn?
    Wcześniej na tym kablu miałem zwykłą antenę do naziemnej tv.
    Kabel antenowy puszczony za meblami wychodzi na balkon i na balkonie antena nie ma żadnych raczej drzew itp.
    Universal Twin Digital LNBF tak pisze na konwerterze.
  • Moderator of SAT
    Brak połączenia dekodera z konwerterem, źle założone wtyki F - zwarcie, uszkodzony konwerter, uszkodzony dekoder.
    Takie masz możliwości.
    Nie ma znaczenia które wyjście w konwerterze jest podłączone, o ile obydwa sprawne.

Moderated By telesat1:

3.1.11. Nie wysyłaj wiadomości, które nic nie wnoszą do dyskusji. Wprowadzają w błąd, są niebezpieczne czy nie rozwiązują problemu użytkownika.

• Level 12  
    No to w takim razie będzie coś uszkodzone.
    Myślałem, że może faktycznie wtyki są źle zarobione ale podłączyłem starą antene której obecnie używałem i on działa więc kabel i wtyki są ok.
  • User removed account  
  • Level 12  
    Sprawa rozwiązana. Antenę ustawiłem nie wiem jak ale programy są.
    Już miałem się poddać gdy nagle włączyłem jeszcze raz TV i pokazał się program.
    Ogólnie jak kręciłem anteną przy włączonym TV i patrząc na Ustawienia Anteny Satelitarnej to moc sygnału stale była na 0.
    Za pewne dekoder działa tak, że moc sygnału pokazuje jak się anteną pokręci i ponownie włączy dekoder.
    Tak, że po każdym manewrze anteną trzeba było wyłączyć i ponownie wł. dekoder.
    Gdy już cudem złapało mi moc sygnału później już bez wyłączenia i wł dekodera mogłem obserwować na tv jak zmienia się jakość sygnału.
    Zostawiłem tak jak na foto by już nie przedobrzyć :) myślę, że będzie ok.
    A dodam, że troszkę jestem zdziwiony tym, że miałem mieć ograniczone kanały a tutaj o dziwo mam wszystkie od HBO do eleven sport itp. Gdzie w pakiecie za 40zł nie mam tego a dali mi na 6m pakiet wyższy tj za 50zł ale tam też w/w kanałów nie ma.
  • Level 38  
    pitrus69 wrote:
    Za pewne dekoder działa tak, że moc sygnału pokazuje jak się anteną pokręci i ponownie włączy dekoder.
    Tak, że po każdym manewrze anteną trzeba było wyłączyć i ponownie wł. dekoder.

W sprawnym dekoderze - przy sprawnej instalacji - paski pojawiają się, gdy tylko właściwy sygnał dotrze do jego głowicy. Nie trzeba go wyłączać. Musisz jednak wziąć pod uwagę, że dekoder reaguje na sygnał z pewnym opóźnieniem i przy zbyt szybkim poruszaniu anteną może nie zdążyć pokazać pasków.
    To co masz na zdjęciu, to parametry tzw. transpondera bazowego. Sprawdź sobie sygnał (czy masz zielone paski) np. na TVN HD, TVP1 HD, TVP2 HD, BBC Brit. Możesz to zrobić na danym kanale, przytrzymując przez kilka sekund czerwony przycisk.
  • Level 12  
    Na tych programach tj. TVN HD, TVP1 HD, TVP2 HD mam te paski identycznie jak na w/w fotce. Jedynie na tym BBC Brit HD mam ten drugi pasek na powyżej połowy ale jest on na jasny żółty a ten górny bez zmian jest full zielony.
  • Level 38  
    pitrus69 wrote:
    Jedynie na tym BBC Brit HD mam ten drugi pasek na powyżej połowy ale jest on na jasny żółty

Jest to jeden z najsłabszych transponderów. Nie piszesz jakiej wielkości masz talerz, ale na standardowym polsatowskim, przy idealnym ustawieniu, pasek jakości także powinien być zielony przy dobrych warunkach odbioru. Jeżeli tak zostawisz, to przy pogorszeniu pogody stosunkowo szybko stracisz odbiór na tym kanale. Spróbuj minimalnie skorygować skręt konwertera.
  • Level 12  
    Ok czyli mam pokręcić jedynie minimalnie konwerterem tak? Anteną w lewo prawo nie kręcić?
    Może na razie dam sobie spokój zobaczę co będzie podczas gorszej pogody i ewentualnie wtedy.
  • Moderator on vacation ...
    pitrus69 wrote:
    Może na razie dam sobie spokój zobaczę co będzie podczas gorszej pogody i ewentualnie wtedy.

Tego się trzymaj.
    problem rozwiązany, temat zamykam.