Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Huawei y6 II czy Honor 7 lite?

jonekm 19 Nov 2016 18:08 1647 7
 • #1
  jonekm
  Level 8  
  Jak w temacie, co byście wybrali i dlaczego. Niby podobne parametry. Kusi mnie duży wyświetlacZ y6 II bo często pracuje z telefonem i byłoby łatwiej chociaż honor też nie ma jakiegoś najmniejszego.

  AD1. Nowy
  AD2. Kazam thunder 345
  AD3. Standard
  AD4. And
  AD5. -
  AD6. No i tu jest dylemat
  AD7. Do zabawy i pracy
  AD8. Dobra jakość obrazu, żeby było widać na słońcu a w nocy nie raziło czyli duży rozrzut jasnosci, trwalosc
  AD9. Jakość muzyki w słuchawkach. I tak slucham na mp4, bo żaden telefon temu nie dorowna. A głośniczek w teł zawsze jest słaby i tak
  AD10. Wszedzie
  AD11. Budżet nieważny
  AD12. Wykonuje zlecenia artystyczne. Często maluje z telefonu np. portrety ze zdjęć. Chcę mieć trochę większy komfort niż dotychczas
 • #3
  jonekm
  Level 8  
  Jest jednak trochę mniejszy. I martwi mnie niewymienna bateria. Jeśli się zd*pczy ile może kosztować wymiana bo pewnie nie dam rady zrobić tego samemu nie mówiąc już że pewnie jej nigdzie nie kupię.
 • Helpful post
  #4
  ElektronicznyMichal
  Level 20  
  Kupujesz nowy telefon więc się nie martw baterią ponieważ będzie na gwarancji. Baterie też nie psują się od tak. Z tego co się orientuję niewymienne baterie mają 2 lata gwarancji.
 • Helpful post
  #5
  cxzcxz123
  Level 32  
  jonekm wrote:
  Niby podobne parametry.

  Ale jakość wykonania inna a według mnie to parametrami też te telefony się różnią. Honor 7 lite jest sporo wydajniejszy. Poza tym Y6 II ma wyświetlacz 5.5 ale w rozdzielczości HD czyli wychodzi 267 ppi. Dla mnie jest to nie do zaakceptowania żebym miał smartfon z wyświetlaczem 267 ppi, bo źle mi się na to patrzy (widać piksele). Uwierz, że dużo lepiej zrobisz jak weźmiesz Honora 7 Lite.
 • #6
  speedy9
  Helpful for users
  cxzcxz123 wrote:
  wyświetlacz 5.5 ale w rozdzielczości HD czyli wychodzi 267 ppi. Dla mnie jest to nie do zaakceptowania żebym miał smartfon z wyświetlaczem 267 ppi, bo źle mi się na to patrzy (widać piksele).

  Właśnie wziąłem do rąk 3 smartfony: Xiaomi Mi4c (5", FHD, IPS), Samsung Galaxy A5 (5", HD, AMOLED) i Jiayu G3 (4,7", HD, IPS). Na wszystkich otworzyłem stronę główną elektrody i nie widzę żadnych pikseli na żadnym, ani na tekście, ani na obrazkach. A zapewniam, że wzrok mam podaprzeciętny nawet, widzę wyjątkowo dobrze. Moim zdaniem rozdzielczość HD na takim ekranie jest absolutnie wystarczająca.
  Możesz mi podać przykład, na którym zauważę piksele na HD?
 • #7
  cxzcxz123
  Level 32  
  Galaxy A5 mimo, że ma HD to ma jeszcze 5 cali czyli wychodzi 294 ppi - jest różnica między 264 ppi. Wiem, bo miałem przejściowo jeden smartfon z 5,5-calowym wyświetlaczem i rozdzczością HD.

  Szczególnej różnicy między LG G3 (534 ppi) oraz Xiaomi Redmi Note 2 czy Note 3 Pro (obydwa 401 ppi) nie widziałem. Natomiast różnica między takim Redmi Note 3 Pro a Mlais M7 (267 ppi) jest bardzo zauważalna. Dla mnie rozdzielczość HD ma sens do 5 cali. Przy 5.5 calach powinno być Full HD. A 4K smartfonach jest ok pod warunkiem, że ktoś będzie korzystał z gogli VR - jeśli ktoś nie będzie korzystał to jest to marnowanie energii, bo wiadomo przy wyższej rozdzielczości bateria szybciej się "zeruje" - w senie rozładowywuje :)

  Tutaj jest materiał o tym ile może zobaczyć ludzki oko:
  http://tvgry.pl/?ID=6655
  Polecam. Dobrze gość tłumaczy.
 • #8
  jonekm
  Level 8  
  Ok dzieki wwzialen honorka