Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Corsa C - Brak przedniego (prawego) kierunkowskaza

19 Lis 2016 19:15 1335 2
  • Poziom 9  
    Witam,
    dużo jest podobnych tematów, niemniej postanowiłem napisać.
    Z dnia na dzień przestał migać prawy przedni kierunkowskaz. Wymieniłem wszystkie żarówki, zarówno z przodu, jak i z tyłu. Nic nie pomogło. Używając prawego kierunkowskazu boczny i tylni szybko mrygają.
    Wkręcając przednią żarówkę od kierunkowskazu zauważyłem tylko jeden raz jak żarówka na pół sekundy się zaświeciła. Ponownie kręcąc zmieniając i kombinując nie powtórzyła się sytuacja.
    Przy awaryjnych również nie działa - pozostałe działają.
    Przy otwieraniu z pilota również nie działa - pozostałe działają.
    Podpowiedzcie proszę, czy powinienem zdjąć przedni zderzak, dostać się do lampy i tam sprawdzić kable, styki itd, czy może jest jeszcze inny sposób, który może mi pomóc, a nie będzie potrzeby rozbierać samochodu :)
    Dzięki,
    Michał
  • Poziom 29  
    Wyskrobać styki, zastosować odpowiedni środek (np. kontakt) i powtórzyć z wtyczką, po często jej styki również korodują.
  • Poziom 9  
    Ostatecznie okazało się, że problem jest z wyrobionymi stykami w oprawce. W związku z tym, że mam lampy TYC potrzebowałem oprawki również TYC, ale niestety miałem problem z jej zakupem. kupiłem Valeo (w Opel Dixi mieli najtaniej), wyjąłem styki i przełożyłem do starej oprawki.
    Wszystko śmiga i mryga tak jak powinno.