Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Asus K52N-EX026 - połowa matrycy jest ciemna.

19 Lis 2016 19:59 459 6
  • Poziom 8  
    Witam,
    Koleżanka oddała mi laptopa, ponieważ kupiła nowego, a stary się "zepsuł". Od momentu uruchomienia laptopa (Asus K52N) lewa część jest bardzo słabo widoczna, praktycznie cała ciemna, a prawa część słabo oświetlona (tak jakbyśmy maksymalnie ściemnili). Koleżanka mówi, że miała już dwa razy taśmę wymienioną i znowu się to stało dlatego nie chce już tego laptopa. Moje pytanie brzmi: czy te objawy oznaczają jednoznacznie gdzie leży problem? Czy to jest inwerter czy taśma? Uszkodzenie matrycy raczej odrzucam.

Pozdrawiam.
  • Poziom 5  
    Prawdopodobnie będzie taśma może być coś z płytą główną i się grzeje
  • Spec od komputerów
    janemba napisał:
    Moje pytanie brzmi: czy te objawy oznaczają jednoznacznie gdzie leży problem?

Z podanych informacji to za bardzo powróżyć nie można.
    Jaki laptop, jaka płyta, jaka matryca?
  • Poziom 8  
    Laptop: Asus k52n-ex026
    Inwerter: iv10117
    Matryca: n156b3-l0b
    Płyta główna standardowa (asus k52n).
    miki221 napisał:
    coś z płytą główną i się grzeje

Tę opcję odrzuciłem na starcie, bez względu na to czy laptop chodzi godzinę czy uruchamia się go "zimnego" zawsze jest ten sam efekt. W dodatku już dwa razy doszło do takiej sytuacji.
  • Spec od komputerów
    Fotkę usterki poproszę.
    Obstawiam uszkodzoną świetlówkę.

• Spec od komputerów
    Podstaw na początek sprawną matrycę - nie musi być taka sama - ważne aby była świetlówkowa i miała to samo złącze - dla sprawdzenia dlaczego obraz jest ciemny - może być to wina inwertera.
    Nierównomierne podświetlanie to prawdopodobnie wina świetlówki. Nie można wykluczyć uszkodzenia obu elementów - świetlówki i inwertera..
  • Poziom 8  
    boro1234567 napisał:
    Fotkę usterki poproszę.
    Obstawiam uszkodzoną świetlówkę.

Chciałem. Dziwna sprawa, laptop jest cały rozkręcony, stwierdziłem że podłącze tylko matryce by nagrać krótki film, jednak ku mojemu zdziwieniu po podłączeniu wszystko działa... FILM
    Ściemnienie i zjaśnienie matrycy również (kiepsko to widać na załączonym filmie). Jak dobrze rozumiem, albo któryś z kabli był źle podłączony albo coś raz działa, a raz nie?