Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

prosty domowy system monitoringu/alarmu oparty o kamerke IP

Esperq 19 Nov 2016 21:28 864 1
Optex
    Esperq
    Level 9  
    Witam,

to tak bardziej z ciekawości niż z potrzeby ale chciałbym zamontować w komórce/piwnicy prostą kamerę IP, która w razie wykrycia ruchu zrobiłaby kilka zdjęć/film umieściła go "gdzieś" w bezpiecznym miejscu,

kiedyś zakupiłem kamerkę opartą o 3518E + OV9712 DSP / ONVIF 2.0

do komórki mam podciągniętą skrętkę, switch POE, urządzenie działa jednak jedynie przy uruchomionym oprogramowaniu dołączonym do kamerki (jakiś CMS, bez nazwy, numeru wersji wygląda tak prosty domowy system monitoringu/alarmu oparty o kamerke IP ), wówczas po konfiguracji kamerki (adres IP, wskazanie miejsca do zapisu danych itp.) Kamerka wykrywa ruch, robi zrzuty, nagrywa filmiki. Jednak choć dysk na dane jest na stałe wpięty w sieć po zamknięciu tego CMS'a kamerka już nic nie robi.

Z kamerką komunikuję się jedynie poprzez CMS

Chciałbym by kamerka wykrywała ruch bez uruchomionego komputera stacjonarnego, w razie wykrycia zrobiła chociaż kilka zrzutów SMS/@ z alarmem mile widziany.

Sieć w domu mam opartą o router asusa RT-N18U

Pytanie czy dam radę to zrobić z pomocą tej kamerki bez jakiś dużych dodatkowych kosztów, czy sobie ją odpuścić i poszukać czegoś innego(czego?). Jakie mam opcje?
  • Optex
    SalvusNexus
    Level 10  
    Dokładny model kamery podaj jak możesz, bo z tymi danymi to niewiele można pomóc.
    Najprawdopodobniej z tą twoją kamerą się nie da.
    Kamera musi mieć opcję wykrywania ruchu/alarm aby mogła robić wtedy zdjęcia i je zapisywać/wysyłać.
    Moge polecić kamery BLOW z tych tanich są chyba najlepsze, tylko potrzeba założyć darmowe konto i łączysz się przez P2P jeśli chodzi o podgląd, a wysyłanie danych zdjęć przy alarmie na ruch to ZAWSZE lepiej sprawdzić bo zazwyczaj wysłanie fotki na eMail jest darmowe, ale jeśli kamera ma wysyłać sms/mms to robi to przez serwer i tutaj zazwyczaj jest to płatne i trzeba sprawdzić przed zakupem kamerki.