Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

[Rozwiązano] Fabia 1/1,2/6V/ 2004 - Układ kierowniczy - montaż wspomagania.

19 Lis 2016 21:47 1644 8
 • Poziom 8  
  Witam, posiadam taką skodę, ale bez wspomagania. Moje pytanie: czy można zamontować wspomaganie w tym modelu bez dużych problemów? Pompę, maglownicę i przewody można kupić z demobilu, tylko czy da się to zainstalować aby sprawnie działało.
 • Poziom 28  
  Da się, ale pod warunkiem, że pompa i maglownica będą tworzyć komplet ( tej samej firmy).
  Tylko pytanie : Po co ? Te elktro hydrauliczne pompy bywają awaryjne a i maglownica z demobilu może wkrótce zacząć cieknąć. Jednym słowem narażasz się na spore koszty.
 • Poziom 16  
  Przy kupnie maglownicy ściągnąć te osłony harmonijkowe po końcach , jak będzie sucho jedynie może być towot to jeszcze długo pochodzi .
 • Poziom 8  
  Narazie chciałem zorientować się czy z technicznego punktu widzenia jest to możliwe. Mam jeszcze pytanie o podłączenie elektryczne samej pompy. Na jakiej zasadzie to działa, kiedy jest uruchamiana a właściwie co i kiedy ją uruchamia? Są jakieś czujniki ciśnienia czy pracuje non-stop?
 • Poziom 28  
  ansonic napisał:
  , kiedy jest uruchamiana a właściwie co i kiedy ją uruchamia? Są jakieś czujniki ciśnienia czy pracuje non-stop?

  Pompa uruchamia się wraz z uruchomieniem silnika. Pracuje wtedy na niskich obrotach. Dopiero kręcenie kierownicy poprzez czujnik skrętu (wkręcany do maglownicy) daje jej sygnał do zwiększenia obrotów. A tym samym do zwiększenia ciśnienia.
 • Poziom 8  
  Dziękuję za wyjaśnienie. Domyślam się że pompa posiada jakiś sterownik który reagując na sygnały z czujnika zwiększa lub zmniejsza obroty. Czy oprócz zasilania sterownika i pompy występują też połączenia z szyną CAN BUS? Czy takie połączenie jest konieczne, a jeżeli tak czy trzeba konfigurować komputer, rejestrować urządzenie czy dogrywać jakieś specjalne oprogramowanie. Tu nie jestem pewien czy ten model skody posiada takie możliwości. Niby te roczniki produkowano też ze wspomaganiem ale nie wiem czy różnią się one np wiązkami elektrycznymi i możliwością połączenia z CAN.
 • Specjalista grupy V.A.G.
  Pompa musi mieć CAN do poprawnego działania.
  Potrzebujesz pompę, maglownice z czujnikiem oraz węże.
  Pompa ma 3 wtyczki - zasilanie z akumulatora, czujnik z maglownicy oraz CAN wraz z plusem po stacyjce.
  Musisz zmienić kodowanie w module centralnej elektryki by auto wiedziało że ma wspomaganie.
  Proponuje zakup części z jednego auta i najlepiej wybrać wspomaganie TRW - tańsze i mniej awaryjne.