Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

LEJEK POMIĘDZY FOTOREZYSTOREM A MODUŁEM AVT1850.

kamillo89 19 Lis 2016 22:03 273 4
  • #1 19 Lis 2016 22:03
    kamillo89
    Poziom 10  

Witam wszystkich,
    Posiadam moduł AVT 1850 który w aucie zmienia mi światła z dziennych na mijania i odwrotnie. Problem z tym modułem jest taki, że przełączenie świateł z dziennych na mijania następuje od razu po przekroczeniu zapisanego progu tj. cień drzewa, wiadukt drogowy co czasem jest trochę denerwujące.
    Chciałbym zapytać czy jest szansa stworzyć jakiś posty układ który spowolni przesyłane oporu z fotorezystora do układu lub czy można coś zrobić z tym modułem aby po chwilowym wykryciu zmroku nie załączał przekaźnika.

Z góry dziękuję za podpowiedzi.

Pozdrawiam,
    Kamil

0 4
  • Pomocny post
    #2 19 Lis 2016 22:23
    NIXIE_123
    Poziom 28  

https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct...-4l3IUHnaD-Q1g13g&sig2=iWossOngkDYw4DYYQLJzFw

Są funkcje programowania, ale nie tego co ciebie interesuje. Musisz dodać równolegle do fotorezystora kondensator elektrolityczny np 10uf. Zmiana pojemności = zmiana czasu zwłoki. Plus do 2 minus do 1 (złączka fotorezystora na płytce). Jak podłączysz na odwrót to kondensator eksploduje

0
  • #3 19 Lis 2016 22:38
    kamillo89
    Poziom 10  

NIXIE_123 napisał:
    https://www.google.pl/url?sa=t&source=web&rct...-4l3IUHnaD-Q1g13g&sig2=iWossOngkDYw4DYYQLJzFw

Przeczytaj ze zrozumieniem. Musisz zaprogramować czas zwłoki t2. Instrukcja w pdfie

Czas T2 jest zaprogramowany i odpowiada on za czas przez jaki MUSI być jasno aby zgasić światła mijania i zapalić dzienne. I tu jest OK.
    Niestety moduł nie posiada programowanego czasu przez jaki MUSI być ciemno aby zmienić światła. Robi to od razu dlatego potrzebowałbym aby wartość z fotorezystora nie była przekazywana gwałtownie.

dodano:

Wielkie dzięki.. :)
    Zrobię testy i dam znać.
    Rozumie, że mam użyć kondensatorów 16V?

Moderowany przez fortronik:

Posty zostały scalone.

0
  • #4 19 Lis 2016 23:25
    D214d3k
    Poziom 39  

kamillo89 napisał:
    Wielkie dzięki.. :)
    Zrobię testy i dam znać.
    Rozumie, że mam użyć kondensatorów 16V?

Tam nie będzie 14V ale w przypadku tak małego kondensatora nie ma co oszczędzać więc na wszelki ... 25V ale jak nie masz 16 jest ok.

0
  • #5 20 Lis 2016 14:19
    NIXIE_123
    Poziom 28  

Napięcie na kondensatorze nie przekroczy 5V

0