Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Elektroda.pl
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

hydraulika - dokładny pomiar ciśnienia

bradiaga1959 19 Lis 2016 22:11 411 2
  • #1 19 Lis 2016 22:11
    bradiaga1959
    Poziom 2  

Witam,chcę z wózka widłowego zrobić wagę.Albo inaczej-jak zważyć dokładnie ciężar który podnoszę na widłach?Potrzebny dokładny pomiar ciśnienia oleju.Ktoś mógłby coś zasugerować?

0 2
  • Pomocny post
    #2 29 Lis 2016 16:33
    Telex
    Poziom 26  

W wózkach widłowych samo ciśnienie nie wystarczy. W wagach wózkowych stosuje się pomiar różnicy ciśnień oraz jak dobrze pamiętam przepływ (jest to zrobione na dodatkowym zaworze obejściowym do spuszczania oleju - jest to zrobione na starej hydraulice - raczej nie do zaaplikowania w nowych rozwiązaniach z serwozaworami i kontrolą ciśnienia w najnowocześniejszych wózkach - chyba że sam producent wózka to przewidział ). Co do dokładności pomiarów, to nawet fabryczne rozwiązania do starych hydraulik mają bardzo małą rozdzielczość pomiaru - u nas w wózku 7-tonowym rozdzielczość wynosi 50kg.

A co do samych przetworników to np. przetworniki HYDAC z serii HDA mają wyjście analogowe i szeroki zakres pomiaru bo nawet do 400 bar. Ale w tym przypadku raczej bym skłaniał się na pomiarze ciśnienia (metoda jak najbardziej uproszczona) maksymalnego i doborze odpowiedniego ciśnienia maksymalnego przetwornika.

0
  • #3 30 Lis 2016 21:55
    bradiaga1959
    Poziom 2  

Wielkie dzięki.Dokładnie to mam u ciągnika rolniczego założoną wieżyczkę od raka,udżwig ok. tony.Czasem potrzebuję coś zważyć,tak do 1000kg właśnie.Widziałem te przetworniki,ale tam cena ok.3000zł, to dla mnie za dużo.Najlepszy byłby stary fabryczny manometr tak ok.20 cm średnicy ale nie mogę znależć.Jeszcze raz dziękuję.

0