Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Ariston - Zmiana połączeń

beta 19 Nov 2016 22:15 621 2
 • #1
  beta
  Level 10  
  Dzień dobry,

  mam stary bojler pod zlewozmywakiem z trzech drążkową baterią. Woda do baterii doprowadzana jest oczywiście jednym drążkiem. Ciepła woda ma kurek przed baterią (ale w baterii). Bateria jest stara z nietypowymi drążkami M8, razem z drążkami wymaga wymiany.

  Moje pytanie: ponieważ mam doprowadzenie wody ze ściany na dwa wyjścia jedno wyjście chciałbym podłączyć do nowej baterii (dwu drążkowej) regulowane zimnym kurkiem bezpośrednio a drugie przez bojler i do kurka ciepłej wody. Zawór (kurek) ciepłej wody byłby więc za bojlerem.
  Rozważam też zakup bojlera Ariston w/g jego schematu kurek ciepłej wody ma być przed doprowadzeniem wody do bojlera. Czy w tym przypadku jak i w pierwszym zmiana jest możliwa (kurek za termą) wtedy woda w bojlerze będzie stale pod ciśnieniem z wodociągu, czy to nie zagrozi bezpieczeństwu ?
 • Helpful post
  #2
  W0jtek92
  Level 37  
  Witam, teraz masz bojler z baterią bezciśnieniową 3-drożną, możesz to przerobić na standardową baterię ale konieczny jest zawór bezpieczeństwa - zwrotny na wejściu do bojlerka by w przypadku wzrostu ciśnienia nadmoernego podczas grzania zawór ten wyrzucił to ciśnienie by bojlera tego nie rozerwało.
 • #3
  beta
  Level 10  
  Dziękuję,
  jasne zawór bezpieczeństwa czy ma jakieś sprecyzowane parametry inaczej jaki kupić, a w przypadku Aristona chyba podobnie zawór bezpieczeństwa i bateria standardowa ?