Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Wyszukiwarki naszych partnerów

Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Electrolux EWT11064ESW czy ten model jest rozbieralny?

Skaurus 19 Lis 2016 23:05 1047 4
 • #1 19 Lis 2016 23:05
  Skaurus
  Poziom 9  

  Witam. Jestem na kupnie pralki ładowanej od góry. Czytając elektrodę i oglądając pralki w sklepach skłaniam się ku kupnu jakiegoś Electroluxa bez zbędnych bajerów. Ciekawie wygląda EWT11064ESW bo można go kupić za około 1100zł. moje pytania do tego modelu są następujące:
  1) Czy ten model ma wymienialne łożyska?
  2) Czy ten model ma rozbieralny zespół piorący (trafiłem na elektrodzie zarówno na opinie, że wszystkie Electroluxy ładowane od góry mają rozbieralne zespoły piorące jak i na opinie, że mają klejone)?
  3) Czy Electroluxy ładowane od góry mają otwierane obydwa boki pralki? Oglądając Electroluxy w sklepach widać, że obydwa boki nie stanowią całości z przednią blachą a z tyłu maja śrubki mocujące.

  Jeśli ten model nie jest rozbieralny, to prosiłbym o propozycje rozbieralnych pralek ładowanych od góry. Na razie znalazłem Bosch WOT20255PL, że jest podobno rozbieralny, ale on jest już droższy o ok. 400zł. Wolałbym kupić tańszą pralkę bo jak dla mnie te 400zł pewnie wcale nie wpłynie na znacznie dłuższą żywotność.

  0 4
 • #4 20 Lis 2016 23:40
  Skaurus
  Poziom 9  

  zibi1971 napisał:
  Witam
  1)tak
  2)nie
  3)tak
  Bosch faktycznie ma rozbieralny zbiornik.
  Bierz śmiało Elektroluxa to są dobre pralki.

  To są jeszcze jakieś Electroluxy EWT z rozbieralnym zespołem piorącym?
  Patrzę też na stronie Electroluxa na części i szukając po nazwie EWT11064ESW akurat łożysk do tej pralki nie znajduje. Chyba muszę się pofatygować do sklepu żeby zczytać PNC bo chyba nie jest on tożsamy z modelem. Co ciekawe dla niektórych modeli z oferty wyszukuje tylko prawe łożysko a dla innych wyszukuje obydwa. Może być tak, że będzie wymienialne tylko jedno łożysko?

  0
 • #5 21 Lis 2016 08:59
  Skaurus
  Poziom 9  

  Odpowiedź ze strony infolinii Electroluxa na pytanie, które modele ładowaniem od góry w ich ofercie mają wymienne łożyska oraz rozbieralny zespół piorący.

  Electrolux napisał:
  Dzień dobry,

  Wszystkie pralki ładowane od góry mają możliwość wymiany łożysk (zespół
  piorący nie jest zespolony).

  Pozdrawiam,


  Tylko jak dla mnie to z tego może i wynika, że Electroluxy mają wymienne łożyska, ale niekoniecznie rozbieralny zespół piorący. Czyli, że zespół piorący nie jest zespolony z łożyskami a czy się go da rozebrać to już nie jest pewne.

  Aktualizacja

  No i infolinia Electroluxa idzie w zaparte, że wszystkie pralki ładowane od góry nie mają zespolonego bębna :lol: . Na szczęście kody PNC mówią całą prawdę. Dla sklepowego EWT11064ESW jest to 91310241800 a dla EWT1262IDW jest 91310451100. I po schematach ze strony części zamiennych Electroluxa wyraźnie widać, że w obydwu tych pralkach obudowa bębna jest nierozbieralna! Bęben widnieje jako część tylko jako całość razem z obudową, łożyskami, klapką i tymi plastikami w środku bębna. Natomiast same łożyska można dokupić więc nie ma możliwości żeby były niewymienialne. Tak więc infolinia Electrluxa do bani za to stronka super.

  Mam pytanie co w przypadku takiej nierozbieralnej obudowy bębna jak coś wpadnie do środka? Miałem takie przypadki w starej pralce np. z takimi cienkimi spinkami do włosów. Idzie wydostać to przez filtr? W starej pralce dopiero po otwarciu obudowy bębna udało się to wyjąć. W Polarach i Whirpoolach widzę, że pod plastikami w bębnie są małe otwory w blasze bębna przez, które można by próbować coś wydostać. W Electroluxach tych co widziałem pod tymi plastikami żadnych otworów nie ma.

  0
TME logo Szukaj w ofercie
Zamknij 
Wyszukaj w ofercie 200 tys. produktów TME
TME Logo