Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Opel Vectra C / Signum - Czy da się zmienić częstotliwość w pilocie centralnego?

stachu_22 19 Lis 2016 23:23 1392 0
    stachu_22
    Poziom 17  
    Witajcie. Nurtuje mnie pewna rzecz, mianowicie:

W samochodach Opel Vectra C / Signum możemy spotkać 3 typy pilotów centralnego zamka:
    1. Zwykły, nie scyzoryk, z 3 przyciskami (otwieranie, zamykanie, otwieranie bagażnika)
    2. Scyzoryk dwuprzyciskowy Delphi-G3 (otwieranie, zamykanie)
    3. Scyzoryk trzyprzyciskowy Delphi-G3 (otwieranie, zamykanie, otwieranie bagażnika).

Jeśli chodzi o 2 i 3 to nie mam żadnego problemu, wszystko działa jak powinno. Nurtuje mnie jednak kluczyk zwykły, trzyprzyciskowy. W normalnych warunkach pracuje na częstotliwości 434 MHz (w pierwszej sekundzie nadawania jest 354, później 434). Gdy w takim używanym kluczyku wymienię transponder na identyczny PCF7946AT to zaczyna nadawać na ~395 MHz (w początkowej fazie nadawania około 345). Dlaczego tak się dzieje? W przypadku scyzoryków nie ma takiego problemu. Czy jest możliwość "przestrojenia" tego nadajnika, aby nadawał na 434? Poniżej dodaję zdjęcia omawianego kluczyka.

Opel Vectra C / Signum - Czy da się zmienić częstotliwość w pilocie centralnego? Opel Vectra C / Signum - Czy da się zmienić częstotliwość w pilocie centralnego?