Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Logitech Performance MX - Performance MX już nie działa na każdej powierzchni

dolchus 20 Lis 2016 02:04 564 1
  • #1 20 Lis 2016 02:04
    dolchus
    Poziom 7  

Witam,
    Jakiś czas temu w przypływie emocji związanych z używaniem windowsa, powyższa mysz przeżyła odruch bezwarunkowy trzymającej ją ręki, który polegał na uderzeniu o blat biurka z wysokości ok 30cm nad jego poziomem, ciągle ją trzymając w dłoni. Mysz przeżyła. No częściowo. Od tamtej pory wymagana jest odpowiednia podkładka pod mysz aby DarkField działał poprawnie np: spodnie, owłosiona noga, koc, krzesło, kot (tak sierść kota). Natomiast nie działa JUŻ poprawnie na równych powierzchniach: zwykłym blacie, szkle, podkładce tekturowej, papierze, ścianie itp.

Logitech Performance MX - Performance MX już nie działa na każdej powierzchni

Pytanie: Co może być uszkodzone i czy warto to naprawiać? Nie chcę dawać do serwisu Logitecha bo od razu wiem że to 'skóra za wyprawę' a serwisom typu 'naprawa elektroniki' niezbyt ufam a i tak skoszą mnie za diagnostykę.

Z góry dzięki i pozdrawiam
    dolchus

0 1
  • #2 21 Lis 2016 20:07
    Aseri15
    Poziom 28  

W urządzeniach takich jak myszy, nie ma za bardzo co diagnozować. Prawdopodobnie siła uderzenia spowodowała " zmianę " w optyce myszy ( laser, soczewka, czujnik ). Jeżeli wiesz o co chodzi, rozbierz ją i sprawdź gołym okiem ( oczywiście nie świeć sobie po oczach ! ) czy coś widać. Jeżeli nie, spróbuj sprawdzić jej działanie w różnych pozycjach soczewki ( o ile jest możliwość lekkiej kalibracji ). Nic więcej nie wyczarujesz.

0
  Szukaj w 5mln produktów