Elektroda.pl
Elektroda.pl
X
Proszę, dodaj wyjątek dla www.elektroda.pl do Adblock.
Dzięki temu, że oglądasz reklamy, wspierasz portal i użytkowników.

Cisco EPC3925 - zrywanie połączenia WIFI ze smartphonem

dominiq33 20 Lis 2016 08:46 549 0
    dominiq33
    Poziom 7  
    Jestem użytkownikiem modemu Cisco EPC3925 w sieci UPC pakiet 250 mb/s. W domu użytkowanych jest 5 urządzeń pod wifi. Trzy z nich: Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Samsung Galaxy Alpha oraz Ipad Air mają problem z WIFI Niestety wifi nie jest stabilne. Wszystkie urządzenia mają problem z utrzymaniem ciągłości połączenia z tym routerem. Próbowałem zmieniać w nich ustawienia połączeń wifi ale bezskutecznie. Mógłbym generalizować, że to problem Samsungów jednak zastanowiło mnie, że Ipad też ma ten problem. Co ciekawe Ipad stosunkowo najszybciej nawiązuje ponowne połączenie z wifi natomiast na obydwu Samsungach trzeba zrobić to ręcznie.
    Wywnioskowałem, że to problem po stronie routera, gdyż jakimś cudem dwa laptopy Lenovo, które posiadam, działają na wifi bez zarzutu i na nich wifi jest stabilne. Parę razy na jednym z Lenovo widziałem komunikat o konflikcie adresów IP urządzeń i ograniczone połączenie ale po chwili problem znikał.
    Router mam ustawiony centralnie w pokoju i bez żadnych przeszkód. Zmieniałem już kanały tak by nie kolidować z innymi sieciami ale bezskutecznie.
    Proszę o pomoc co można jeszcze zrobić.