Elektroda.pl
Elektroda.pl
X

Search our partners

Find the latest content on electronic components. Datasheets.com
Elektroda.pl
Please add exception to AdBlock for elektroda.pl.
If you watch the ads, you support portal and users.

Cisco EPC3925 - zrywanie połączenia WIFI ze smartphonem

dominiq33 20 Nov 2016 08:46 648 0
    dominiq33
    Level 8  
    Jestem użytkownikiem modemu Cisco EPC3925 w sieci UPC pakiet 250 mb/s. W domu użytkowanych jest 5 urządzeń pod wifi. Trzy z nich: Samsung Galaxy S6 Edge Plus, Samsung Galaxy Alpha oraz Ipad Air mają problem z WIFI Niestety wifi nie jest stabilne. Wszystkie urządzenia mają problem z utrzymaniem ciągłości połączenia z tym routerem. Próbowałem zmieniać w nich ustawienia połączeń wifi ale bezskutecznie. Mógłbym generalizować, że to problem Samsungów jednak zastanowiło mnie, że Ipad też ma ten problem. Co ciekawe Ipad stosunkowo najszybciej nawiązuje ponowne połączenie z wifi natomiast na obydwu Samsungach trzeba zrobić to ręcznie.
    Wywnioskowałem, że to problem po stronie routera, gdyż jakimś cudem dwa laptopy Lenovo, które posiadam, działają na wifi bez zarzutu i na nich wifi jest stabilne. Parę razy na jednym z Lenovo widziałem komunikat o konflikcie adresów IP urządzeń i ograniczone połączenie ale po chwili problem znikał.
    Router mam ustawiony centralnie w pokoju i bez żadnych przeszkód. Zmieniałem już kanały tak by nie kolidować z innymi sieciami ale bezskutecznie.
    Proszę o pomoc co można jeszcze zrobić.
    [Szkolenie 22.06.2021, g.9.30] Zabezpieczenia Internetu Rzeczy (IoT) programowe i sprzętowe. Zarejestruj się za darmo